Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApple Watch satışları 2,8 milyona ulaştı

  Apple Watch satışları 2,8 milyona ulaştı

  Ekran_Resmi_2015-06-18_18_16_44

  Apple Watch satışlarına ilişkin bir araştırma şirketi kaynaklı en son rakamlar ünlü haber ajansı Reuter’da yayınlandı. Buna göre Nisan ayının başında önsiparişleri alınmaya başlanan ve sonuna doğru da pilot ülkelerde satışlarına başlanan Apple Watch 2 milyon 790 bin adetlik satışa ulaştı.

  Apple adına akıllı saat modelinin piyasaya çıktığı az sayıda ülkenin var olduğu söz konusu olduğunda açıklanan rakam oldukça iyi görünüyor. Öte yandan Apple Watch satın alanların yüzde 17’sinin en az bir adet ekstra kordon satın aldığı da kaydediliyor.

  Apple Watch, bildirimlerin alınması için iPhone 5 ve sonraki iOS işletim sistemli akıllı telefonların kullanımını gerekli kılıyor. ABD için 349 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulan akıllı saat, 18 karat altın kaplama modelinde 17 bin dolara uzanan geniş bir fiyat yelpazesi ile geliyor.

  Sony, Samsung, Huawei, Motorola, LG, Pebble gibi çok sayıda akıllı saat üretici ile rekabet edilen bir pazar söz konusu ve gelecek dönemde bu alanda çok daha fazla kişinin alışveriş yapacağı tahmin ediliyor.

  Ekran_Resmi_2015-06-18_18_17_37

  Ürünün satışları için geçtiğimiz günlerde bir Türk e-ticaret sitesi de devreye girmiş ve Apple Watch’ın Türkiye’delki ilk satış kanalı da böylelikle ortaya çıkmıştı. Türkiye’de ilgili akıllı saat serisinin Apple Store ve diğer tüketici elektroniği mağazalarında satışlarının Temmuz ayında başlaması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN