Apple Watch sahipleri sonraki modeli bekliyor!

0

apple-watch

Apple’ın 2014’ün sonbahar etkinliği kapsamında duyurup 2015 ilkbahar aylarında küresel satışlarına başladığı akıllı saat serisi ile ilgili olarak ABD’de bir kamuoyu araştırması yapıldı. Fluent adlı piyasa araştırma şirketinin gerçekleştirdiği online ankete 2578 kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 8’inin (197 kişi) bir Apple Watch sahibi olduğu ortaya çıkarken göstergeler arasında en fazla dikkat çekeni, cihaz sahiplerinin sonraki modeli bekleyip beklemediğine dair soruya yanıtları oldu.

Buna göre Apple Watch sahiplerinin yüzde 62’sinin, henüz hakkında herhangi bir resmi detayın söz konusu olmadığı sonraki Apple Watch’u satın almayı planladığı belirlendi. Apple adına kullanıcıları nezdinde marka sadakati akıllı saat serisi için bir hayli yüksek görünüyor.

apple-watch-2

Amerikalıların yüzde 75’inin önümüzdeki 10 yıl içinde bir akıllı saat sahibi olmak istediğine işaret eden online anket, gelecekte giyilebilir teknolojilere yönelimin yüksek noktalarda görülebileceğini ortaya koydu.

Apple Watch, geçtiğimiz yılın en fazla satan akıllı saat serisi oldu. Tüm zamanların en yüksek satış adetlerine ulaşılan 2015’in tetikleyici gücü Apple marka akıllı saatlerdi. Cihazın Türk pazarında da yoğun ilgi gördüğü dikkatlerden kaçmadı. Sonraki Apple Watch (Apple Watch 2 adıyla geleceği iddia ediliyor) için de meraklı bekleyiş devam ediyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Media Markt’taki Apple Watch dahil tüm akıllı saat modellerini incelemek için buraya tıklayınız.

Cevap bırakın