Apple Watch rakibi: Xiaomi Mi Watch sahnede!

0

Xiaomi, akıllı bileklik modelleri ile pazarın en önemli oyuncuları arasında yer alıyor. Çinli şirket, yeni akıllı saat modeliyle yeni bir alana daha iddialı bir giriş yapıyor. Tasarımı ile Apple Watch modelini andıran Xiaomi Mi Watch özellikleri, düzenlenen etkinlikle birlikte netlik kazandı.

Xiaomi Mi Watch özellikleri belli oldu

Xiaomi Mi Watch özellikleri ile ilgili sızıntılar bir süredir devam ediyordu. Tasarımı ile Apple Watch modeline benzeyen saatin, fiyat ile de pazara etkili bir giriş yapması bekleniyordu. Tam olarak beklenen oldu.

1.78 inçlik AMOLED ekranı 410 x 410 piksel çözünürlük sunan saat, Apple Watch Series 5’in sunduğu özelliklerin önemli bir kısmını sunabiliyor olmasıyla dikkat çekiyor. Dahili GPS desteğinden sürekli kalp atış takibi yapabilmesine ve bağımsız bir LTE bağlantısı sağlayabilmesine kadar saatin, birçok önemli özleliği bulunuyor.

Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 3100 Wear işlemcisinden alan saat, tasarım açısından da Amerikalı rakibine oldukça benziyor. Dikdörtgen tasarımlı saatte Apple Watch’ın Digital Crown’ına benzeyen bir kontrolcü görev alıyor. Bunun hemen altında ise bir düğme konumlanıyor.

570 mAh’lik bataryadan beslenen saat, başarılı bir pil performansı sunacak diyebiliriz. Saatin rakiplerinden Samsung Galaxy Watch Active 2 modelinde 340 mAh’lik batarya kullanıldığını belirtelim. Apple ise saatinde kullandığı batarya büyüklüğünü ne yazık ki açıklamıyor.

Fiyat tarafına baktığımızda da saatin oldukça rekabetçi bir giriş yaptığını söyleyebiliriz. Yaklaşık 185 dolarlık fiyat etiketine sahip olan Mi Watch, pazarlarda neler yapacak, ilerleyen zamanda göreceğiz.

Saat ilk olarak anavatanı Çin’de 11 Kasım günü satışa çıkacak.

Cevap bırakın