Apple Watch rakibi Galaxy Watch 2 için tarih belli oldu

0

Samsung, 7 Ağustos tarihinde Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ modellerini tanıtacak. Ayrıca bu lansmanda başka ürünlerin tanıtılması da bekleniyor. Galaxy Tab S5 ve Galaxy Watch 2 modellerinin de bu etkinlikte teknoloji severlerle buluşacağı öngörülüyor.

Galaxy Watch 2 üçüncü çeyrekte geliyor

Şirketin zaman çizelgesini gösteren bir tablo ortaya çıktı. Bu tabloya göre Galaxy Tab S5 bu yılın üçüncü çeyreğinde mağazalardaki yerini alacak. Üçüncü çeyreğin temmuz-eylül aylarını kapsadığını düşünürsek, lansman tarihinin 7 Ağustos olmasının mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Galaxy Tab S4’ün halefi olacak olan tablette Snapdragon 855 kullanılıyor. RAM ve depolama alanı ile ilgili ise henüz net bir bilgi yok. Ancak markanın şimdiye kadar ürettiği en üst seviye tablet olacağını söyleyebiliriz.

Geçen haftadan beri hakkında birçok söylenti çıkan Galaxy Watch 2 modelinin de tabloda üçüncü çeyreği işaret ettiği görülüyor. 44 mm ve 40 mm olmak üzere iki farklı boyutta gelecek olan akıllı saatin tıpkı Apple Watch gibi EKG çekeceği ayrıca düşme algılama özelliğinin olacağı söyleniyor. Böylelikle Apple Watch Series 4 ile daha sıkı bir rekabete girecek olan saatin, Samsung’un giyilebilir teknoloji dünyasındaki konumunu güçlendireceği tahmin ediliyor.

Bu iki modelin yanında üçüncü çeyrekte Galaxy Book 3 ve 10 inçlik Galaxy Tab Active 3 modellerinin de gelmesi bekleniyor.

Cevap bırakın