Apple Watch kadınların göz hapsinde!

0

apple-watch-blonde-woman

Apple Watch, Nisan ayında pilot ülkelerde satışa sunuldu. Türkiye’de de Mayıs ayı içerisinde satışına başlanması beklenen akıllı saate yönelik yorumlar genel itibarıyla olumlu seyirde. Popüler akıllı saat, aynı zamanda sosyal medyadaki trend konulardan biri olmaya devam ediyor. Özellikle satışa çıktığı ilk günlerde yoğun şekilde paylaşımlara, yorumlara konu olan Apple Watch’a ilişkin bir sosyal medya araştırmasının sonuçları açıklandı.

Çarpıcı oranlar

Veri araştırma şirketi CrowdFlower tarafından gerçekleştirilen çalışma, Twitter platformunu kapsıyor ve kişilerin attıkların tweet’lerin kategorilendirilmesine dayanıyor. 20 bin tweet üzerinden gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre Apple Watch, kadınlar tarafından daha fazla olumlu yorum aldı. 20 bin tweet içinde, kadınların paylaşımlarının yüzde 64’ünün olumlu ifadeler içerdiği kaydedildi. Aynı oranın erkeklerde ise yüzde 53 olduğu belirtildi.

Beyonce-Apple-Watch

Ünlü şarkıcı Beyonce Apple Watch’ı ile…

Moda faktörü

Apple’ın akıllı saatinin bir tür moda faktörü olarak da tanımlanmasının bunda etkili olduğu düşününebilir. Ayrıca ABD’nin önde gelen şarkıcılarından Beyonce dahil çok sayıda ünlü kadın, Apple Watch’la ilgili olumlu görüşler belirtmişti. Erkeklerde ise daha eleştirel yaklaşım gösterildiği sonucuna ulaşabilmek mümkün.

Övgüler Apple Watch uygulamalarına

Kullanıcı deneyimi odaklı tweet’lerde iki detay ortaya çıkıyor. Olumsuz paylaşımların ortak noktası teslimat süreleri nedeniyle yaşanan uzun beklemele süreleri; pozitif ifadeler içeren tweet’ler ise Apple Watch’ın uygulamalarına yönelik övgüler şeklinde.

Cevap bırakın