Apple Watch ile daha sağlıklı bir yıl mümkün

0

Apple’ın en iyi aksesuarları arasında gösterilen Apple Watch sağlık konusunda kullanıcılarına aktif bir şekilde yardım ediyor. Kısa süre içerisinde dünyanın en çok satan akıllı saat serisi olmayı başaran Apple Watch sağlık uygulaması ile o gün yaptığınız tüm hareketlerinizden haberdar olmanızı sağlıyor. Peki bu nasıl oluyor?

Apple Watch halkaları

En yeni Apple Watch olan Apple Watch 5’i de kullanıyor olsanız, serinin ilk modeli olan Apple Watch 1’i de kullanıyor olsanız akıllı saatinizdeki sağlık halkaları her zaman yanınızda oluyor. Günlük ve haftalık olarak belirlediğiniz hedeflere ulaşmanız konusunda yarattığı farkındalık ile yardımcı olan halkalar kullanıcılar için birçok şey ifade ediyor.

Kullanıcılar bu halkalara baktıklarında çok farklı detaylara tek bir bakışta ulaşabiliyor. Halkalar, sizin gün içerisinde yaptığınız duruş, egzersiz ve harekete bağlı olarak ilerliyor. Gün içerisinde bu halkalara bakıp aktivitelerinize devam edebilmenin yanında destekçileriniz de oluyor. Apple Watch, gün içerisinde size geçmişteki hareketlerinizi göstererek ne kadar bir hareket etme seviyesine ihtiyacınız kaldığını belirtiyor. Aynı zamanda Apple Watch, gün içerisinde sizi oturuşunuz konusunda da uyarıyor. Eğer belirli bir süre boyunca hareketsiz kalırsanız, Apple Watch ayağa kalmanız konusunda minik bir uyarıda bulunuyor. Bu uyarının ardından ayağa kalkıp belirli bir süre geçirirseniz Apple Watch’unuzdan bir tebrik daha alıyorsunuz. Böylelikle gün içerisinde Apple Watch sağlık uygulaması ile daha aktif kalmayı başarıyor ve uzun vadede daha sağlıklı bir vucuda sahip olabiliyorsunuz.

Cevap bırakın