Apple Watch için watchOS 5 tanıtıldı

0

Apple’ın WWDC 2018 kapsamında tanıttığı watchOS 5 özellikleri neler? watchOS 5 ne zaman kullanıma sunulacak? İşte yanıtlar…

Apple, 4 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirdiği WWDC 2018 adlı etkinlik kapsamında akıllı saatleri için önümüzdeki aylarda kullanıma sunacağı temel işletim sistemi versiyonu olan watchOS 5’i tanıttı. watchOS 5 güncellemesi, kullanım deneyimini daha ileri bir noktaya taşıma noktasındaki yenilikleri ile dikkat çekti.

Apple Watch modellerinin birçoğunda kullanılabileceği bildirilen watchOS 5, özellikle spora dönük özellikleri ile ön planda. Daha yoğun kişiselleştirilebilme fonksiyonları sunan işletim sistemi, sağlık ve fitness tarafında hedeflere ulaşıldıkça ödüller sunacak. Ayrıca kazanılan ödüllerin arkadaşlarla paylaşımı da mümkün hale getiriliyor. Bu da rekabetçi bir ortam için ideal.

Yoga egzersizlerini algılama özelliği bir diğer iddialı yenilik. Ayrıca koşularda belirli bir sürede, örneğin dakikada atılan adım miktarı görülebiliyor.

Öte yandan Apple Watch kullanıcıları arasındaki iletişim, artık hem WiFi hem hücresel üzerinden gerçekleştirilebilecek. Elbette destekli modeller için.

Eğlenceli özelliklerin eklendiği yeni mobil işletim sistemi versiyonunda, Walkie-Talkie adı verilen yenilikle akıllı saat bir telsiz gibi kullanılabilecek. Bu sayede iletişiminin daha proaktif bir hal alması mümkün olabilir. Biraz da çocuklara yönelik bir özellik olarak görülebilir.

Siri özelliklerinde geliştirmeler, daha kompakt bir Safari şeklinde eklenen yeni web tarayıcısı gibi yenilikler de diğer öne çıkanlar arasında.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın