Apple Watch hayata tutunmasını sağladı

0

apple_watch_salladi

Giyilebilir teknolojilerin tanıtılmaya başlandığı, yavaş yavaş göründükleri yıllardan günümüze önemli aşama katettiğini belirtmek mümkün. Kimi teknoloji şirketlerinin yoğun tanıtım faaliyetleri, kamuoyunun bu yeni nesil aygıt türlerine olumlu yaklaşımı neticesinde günümüzde başta akıllı saatler olmak üzere milyonlarca giyilebilir teknoloji ürünü kullanımda.

Apple Watch, giyilebilir teknoloji denildiğinde öne çıkanlardan. iPhone, iPad gibi mobil cihazlarıyla tanınan Apple’ın akıllı saat serisi, dünya genelinde ulaştığı satış rakamlarıyla adından söz ettiriyor. Ayrıca kimi zamanlarda çok daha farklı şekillerde gündeme geldiğine tanıklık ediliyor. İşte bunlardan birinde Apple Watch, ABD’de gerçekleşen ölümcül bir trafik kazasına konu oldu.

Takla atan aracın içinde sıkışan Casey Bennet adlı kişi, mobil telefonuna ulaşıp yardım çağırmaya çalışsa da bunu başaramadı. Ancak bilincini kaybetmeyen kişi, akıllı saatinin önemli bir özelliğini hatırlamıştı…

Apple Watch’ının ekranına uzun süre basılı tutan Bennet, acil servis fonksiyonuna devreye almış oldu. 911 ekiplerine acil durum mesajı gönderildi ve bunun ardından da gelen güvenlik ekipleri, kazazedeyi kurtardı. Teknolojinin ne denli faydalı olabileceğini bir kez daha gözler önüne seren olayın ardından yaralı kişinin hayati tehlikesinin olmadığı ve sağlık durumunun iyi olma yolunda olduğu kaydedildi.

Cevap bırakın