Apple Watch EKG özelliğinin sınırları genişledi

0

Apple, watchOS 5.2.1 sürümünü yayınladı. Apple Watch’ta performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri yapan bu güncelleme aynı zamanda EKG özelliğini de birçok Avrupa ülkesi için kullanılabilir hale getirdi. Apple Watch EKG özelliğinin sınırları son güncellemeyi genişledi. Dördüncü nesil akıllı saatte bulunan bu sağlık özelliği artık beş ülkede daha kullanılabilir hale geldi. İlerleyen zamanda bu ülkelerin sayısı daha da artacak.

Gerekli güncellemeyi yapmak için iPhone üzerinden Apple Watch uygulamasını açmak ve Watch sekmesine dokunmak gerekiyor. Sonrasında gerekli yazılım güncellemesini indirebilirsiniz. Tabii bu aşamada saatin pil seviyesinin yüzde 50’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayın.

EKG özelliği 5 ülkede daha kullanılabilecek

Apple Watch EKG özelliği yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ülkelere de sunulmuştu. Ancak yeni güncellemeyle kullanım alanı daha da genişledi. Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, İzlanda, Polonya ve Slovakya için de özelelik kullanılabilir hale geldi. Ayrıca düzensiz kalp ritmi bildirimleri de artık bu ülkelerdeki Apple Watch kullanıcılarına sunulacak.

Apple, 3-7 Haziran tarihleri arasında düzenleyeceği WWDC 2019 için tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. Apple Watch için de bu etkinlikte yeni bir uygulama mağazası ve sağlık yazılımı tanıtılması bekleniyor.

Cevap bırakın