Apple Watch’ın diyabet hastalığına dair başarısı

0

Apple Watch, giyilebilir teknolojiler alanında tüm zamanların en başarılı tüketici elektroniği serilerinden biri…

Elde ettiği hatrı sayılır satış başarısıyla çok sayıda klasik saat markasını bu alandaki teknolojilere adım atmaya yönelten, diğer teknoloji markalarının da akıllı saat gibi yeni ürün gamlarına bakış açılarını değiştiren başarılı bir ürün aynı zamanda. Üstelik tek özelliği kullanıcısının bildirimleri kolunda bulunan bir cihaz üzerinde görmesi ya da telefon görüşmelerini akıllı telefonunu cebinden çıkarmadan yapabilmesini sağlamak da değil. Özellikle sağlık alanında birçok inovatif özelliği beraberinde getiriyor Apple Watch…

Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda yüksek tansiyon, uyku apnesi gibi sağlık sorunlarının tespitinde başarılı sonuçlar elde ettiği kanıtlanan cihazın diyabet hastalığı veya halk dilindeki adıyla şeker hastalığında da tespit noktasında önemli başarı gösterdiği ortaya çıktı. Yeni bir analize göre Apple Watch, diyabet hastalığını yüzde 85’e varan oranlardaki doğruluk payıyla tespit edebiliyor. 14 bin Apple Watch kullanıcısı üzerinde gerçekleştirilen çalışmanın neticesinde ulaşılan bu sonuç oldukça çarpıcı.

14 bin kullanıcıdan 462’sinin diyabet hastası olduğu sonucunu sunan araştırma, bu alanada ulaştığı yüksek tespit ve tespitlerdeki doğruluk payıyla dikkat çekti. Akıllı saat, daha önce de yüksek tansiyonda yüzde 90 ve uyku apnesinde de yüzde 82 doğruluk oranı yakalamıştı.

MediaMarkt’ta satışa sunulan Apple Watch modellerini incelemek ve online alışverişle pratik adımlarla satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın