Apple Watch 6 ekrana gömülü parmak izi sensörü ile gelebilir

0

Sonraki nesil Apple Watch’lar’da beklenen özellik: Ekrana gömülü parmak izi okuma sensörleri…

Apple Watch, kullanım kolaylığı ve şıklığıyla öne çıkan giyilebilir teknoloji ürünlerinden. Bu kapsamda gelecekte tanıtılacak model beklentileri de başladı. 2020’nin Eylül’ünde gerçekleştirilecek olan Apple Etkinliği’nde, Apple Watch 6 Serisi tanıtılacak ve bu seride ekrana gömülü Touch ID özelliğiyle karşılaşacağımız tahmin ediliyor.

Dünyanın en büyük markalarından Apple, 2017’den beri iPhone’larda Touch ID özelliğini sunmuyor. Face ID ile birlikte ekrana gömülü parmak izi okuyucuları, Kullanıcıların 2020 model iPhone’lardan en önemli beklentilerinden biri. Apple, zaten ekrana entegre edilmiş parmak izi sensörleri için çalışıyordu.

Edinilen bilgilere göre Apple, yeni Touch ID özelliğini hem iPhone’larda hem de başka cihazlarda kullanıma sunacak. Apple’ın 2018 yılının Mayıs ayında bir patent dosyaladı ve görülen Apple tasarımı son derece fütüristik.

Patent içerisindeki çizimler bize fazla bir bilgi vermiyor fakat ekrana entegreli bir parmak izi sensörünün bulunduğu kolayca anlaşılabiliyor. Kullanıcılar, ekranın belli bir yerine parmağını okuttuklarında, söz konusu parmak izi okuyucuları devreye giriyor ve böylece cihazın ekran kilidi açılabiliyor.

2020’nin Eylül’ünde gerçekleştirilecek olan Apple etkinliğinde, Apple Watch 6 Serisi tanıtılacak ve bu seride Ekrana entegreli Touch ID özelliğinin de yer alacağı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın