Apple, IKEA ile birlikte artırılmış gerçeklik uygulaması geliştiriyor

0

Teknoloji şirketi Apple ile İsveç merkezli mobilya üreticisi IKEA yeni bir artırılmış gerçeklik uygulaması için birlikte çalışacak. IKEA’nın Dijital Dönüşüm Lideri Michael Valdsgaard’ın açıklamasına göre bu uygulama, satın alma kararlarınızı etkileyecek ilk artırılmış gerçeklik uygulaması olacak…

İki firmanın ortaklaşa geliştireceği uygulama kullanıcılara sanal ortamda evleri için mobilya denemelerine olanak sağlayacak. Büyük ihtimalle uygulama içerisinde satın alım işlemleri de yapılabilecek.

Uygulamanın önümüzdeki sonbaharda yayınlanması bekleniyor. Valdsgaard uygulamanın piyasaya çıktığı gün, içerisinde 600’e yakın ürün bulunduracağını söylüyor. Elbette gün geçtikçe bu ürün sayısı ve artırılmış gerçeklik uygulaması içerisinde yapılabilecekler çoğalacaktır.

IKEA, Apple ile çalışırken sadece firmanın teknik bilgisinden değil, iOS kullanıcılarının sayısından da faydalanmayı amaçlıyor. Valdsgaard, Apple ile gerçekleştirecekleri bu uygulamanın bir anda dünyanın en geniş artırılmış gerçeklik platformu haline geleceğini düşünüyor.

IKEA ortalama bir mobilya firmasına göre teknoloji ve sosyal medyayı oldukça etkili kullanıyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda akıllı ev teknolojilerine yönelik bir dizi ürünün satışına başlanmıştı. Firmanın Apple ile birlikte atacağı bu son adım müşterilerine oldukça kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın