Apple, USB-C dijital AV çoklu bağlantı noktası adaptörünü güncelledi

0

USB-C altyapısı ile çalışan Mac ve iPad Pro modellerinin bir HDMI ekrana, bir USB aygıtına ve bir USB-C şarj kablosuna aynı anda bağlanmasını sağlayan çoklu bağlantı noktası adaptörü, Apple tarafından güncellendi. Yeni güncelleme, bazı Apple donanımlarının evde tıpkı bir sinema merkezi gibi kullanılmasına yardımcı oluyor.

apple usb c adaptörü

Apple USB C adaptörü 4K HDR desteği sağlayacak

Yasal olmayan ve kopya olan donanımların kullanılmasını engelleyen Apple, bu alanda kayda değer bir adım daha attı. Kısa süre önce USB-C dijital AV çoklu bağlantı noktası adaptörü adına elzem değişiklikler yapan teknoloji firması USB-C, USB-A ve HDMI seçenekleri için bazı iyileştirmeler yaptı.

Bu iyileştirmeler, video izleme kalitesinde önemli bir artış sağladı. Bundan böyle 4K HDR desteği sunacak olan cihaz, 60 Hz ile çalışacak. HDR10 ve Dolby Vision sistemleri, ilgili destek hizmetini kendi bünyesinde çalıştıracak. HDR teknolojisi, görüntülerdeki aydınlık ve karanlık noktaları düzenliyor.

apple usb c adaptör

Yeni güncellemeyi Mac cihazına yüklemek isteyenler, en düşük sistem olarak Mojave 10.14.6 versiyonunu kullanmalılar. iPad kullanıcıları ise en azından iOS 12.4‘ü kullandıklarından emin olmalılar. 2017 yılında yaygınlaşan bu teknoloji, iTunes videolarında da kullanılmak isteniyor.

Sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen macOS 10.15 Catalina, Mac cihazlarında Apple TV deneyimini yaşamak isteyenlere 4K HDR desteği verecek. Apple USB C adaptörü, önümüzdeki günlerde bir Mac’in veya bir iPad’in televizyona bağlanmasını daha olağan bir durum haline getirecek.

Günümüzdeki Mac ekranları HDR teknolojisini desteklemiyor ancak bu adaptör sayesinde böyle bir problem kalmayacak.

Cevap bırakın