Apple TV+ servisi ile tanışın

0

Apple’ın TV servisi Apple TV+, 25 Mart 2019’da düzenlenen etkinlik kapsamında tanıtıldı. Yeni TV servisi, pratik kullanım, zengin içerik ve bütçe dostu bir anlayışla geliyor.

Apple, uzun süredir TV servisi hazırlığındaydı. Bu yönde sayısız rapor ve spekülasyon, şirketin içerisinden isimlerin açıklamaları derken beklenen hizmet, Apple TV+ ismiyle 25 Mart 2019’da düzenlenen etkinlik kapsamında duyuruldu.

Sonbahar aylarında kullanıma sunulacağı bildirilen Apple’ın hizmeti, bir tür ‘Netflix rakibi’ yapıda. Kaliteli içeriklerin öne çıkacağı platformda birçok ünlü isimle yürütülecek projeler boy gösterecek. Apple’ın TV için özel yapımlar, önemli bir bütçe aktarımı ve dolayısıyla yüksek gelir hedefleri bulunuyor.

LG, Sony ve Samsung gibi markaların akıllı TV’lerinde kullanılabilecek

Teknik tarafta ise Apple TV+, Mac bilgisayarlarda uygulama halinde kullanım imkanı sunacak. Netflix’in Mac uygulaması bulunmuyordu ve bu eksiklik ciddi bir eleştiri konusuydu. Ayrıca Apple’ın yeni TV hizmeti için akıllı TV’lerle entegrasyon da ön planda. Bu noktada LG, Sony ve Samsung gibi öncü üreticilerle iş birliği yapıldığı kaydedildi. Özetle Apple TV+; LG, Sony ve Samsung marka akıllı TV’lerde yüksek bir kullanıcı deneyimi eşliğinde sunulabilecek.

Türkiye’de deneyimlenebilecek

İlk etapta bir ay deneme süresiyle gelen servisin nihai fiyatı ise aylık 10 dolar olarak açıklandı.100’den fazla ülkede sunulacak olan Apple TV hizmeti, muhtemelen Türkiye’de de deneyimlenebilecek.

Cevap bırakın