Apple TV 4K tanıtıldı

0

Apple, yılın merakla beklenen iPhone duyurularının yanı sıra bazı yeni ürün ve hizmetleri hakkındaki detayları da kamuoyuyla paylaştı. Uzun süredir konuşulan Apple TV’nin 4K desteğine sahip yeni versiyonu da bu kapsamda tanıtıldı.

Apple TV 4K adıyla gelen yeni model, 4K görüntü desteğine ek olarak HDR özelliğine de sahip. Üstelik bu yeteneklerini nispeten mütevazı fiyat etiketleri ile potansiyel kullanıcılarına sağlıyor.

Yeni TV kutusu Apple TV 4K, önceki nesil Apple TV’den 2 kat daha hızlı işlemci ve 4 kat daha yüksek performanslı grafiklerle geliyor. Bu sayede aygıt ile birlikte üst seviye oyunların oynanabilmesi de mümkün oluyor.

Diğer yandan 4K özelliği ile ilgili olarak daha fazla yüksek çözünürlüklü multimedya için çalışmalar yürütüldüğü biliniyor. Apple’ın önde gelen film yapımcılarını bu yönde teşvik ettiğine dair çok sayıda bilgi mevcut.

Eğer bir Apple TV 4K’nın yanı sıra iOS cihazı (iPhone, iPad) sahibiyseniz, görüntüleri iCloud üzerinden TV’ye aktarabileceksiniz. Yine mobil cihazlardaki fotoğraf, video, vb gibi multimedyalar da Apple TV 4K üzerinden TV ekranında görülebilecek.

Ve Apple TV 4K için Türkiye fiyatları da netlik kazandı; buna göre 32 GB model 999 ve 64 GB model 1099 TL fiyatla satışa sunuluyor. Ön siparişlerinin kısa süre içinde alınacağ bilgisi paylaşılırken, yeni iPhone ve Apple Watch modellerinde olduğu gibi kullanıcılarla buluşma tarihi 22 Eylül olarak belirlendi.

Cevap bırakın