APPLE TV 4K ile Neler Yapabilirim?

0

APPLE TV 4K ile Neler Yapabilirim diye merak ediyorsanız. Boyutu küçük, işlevi büyük bu medya oynatıcı ile yapabilecekleriniz yazımda.

APPLE TV 4K filmleri, videoları, müzikleri ve fotoğraflarınızı televizyonunuz üzerinden izleyebilmenizi sağlıyor. Boyutu küçük, işlevi büyük bu medya oynatıcı ile yapabilecekleriniz yazımda size bekliyor.

 

Sinemanın Büyüsü 4K ve HDR ile Evinize Geliyor

Apple TV, filmleri 4K HDR kalitesinde ve Dolby Atmos’un etkileyici sesiyle evde bir şeyler izlemek ve dinlemek için ideal bir medya oynatıcı. 4K ve HDR desteğine sahip olan Apple TV 4K, keskin ve net görüntülerin yanında, hem karanlık hem de aydınlık sahnelerde daha fazla detay sunuyor.

64 veya 32 GB bellek kapasitesi ile satışa sunulan medya oynatıcı, 2160p çözünürlüğe kadar HEVC Dolby Vision video formatlarını destekliyor.

 

 

Kendisi küçük ama kabiliyetleri büyük bu cihazın teknik özelliklerine gelince;

Apple TV Bağlantı Özellikleri:

 • HDMI 2.0a
 • MIMO özellikli 802.11ac Wi-Fi
 • Gigabit Ethernet
 • Bluetooth 5.0 wireless
 • Kızılötesi alıcısı
 • Güç kaynağı
 • 64 bit A10X Fusion çip

 

Apple TV kumanda özellikleri:

Apple TV Remote’un hassas Touch Surface özelliği ile, aradığınız içeriği parmağınızı kullanarak hızla ve doğru şekilde bulabilirsiniz.

 • Bluetooth 4.0 wireless
 • Kızılötesi vericisi
 • İvmeölçer ve üç eksenli jiroskop
 • Şarj için Lightning konnektör
 • Şarj edilebilir pil
 • USB üzerinden bilgisayara bağlayarak şarj

 

 

APPLE TV 4K ile Neler Yapabilirim?

Chaz temel olarak bir medya oynatıcı. Yani TV’nizde internetten video izlemenize, müzik dinlemenize, oyun oynamanıza ve diğer uygulama türlerini kullanmanıza olanak tanıyor. Apple dünyası ile yakın iseniz kullanım alanları sınırsız olan bu ürünü daha da çok seversiniz. Cihazı çalıştırmak için sadece Apple TV’nizi internete bağlamalı ve iTunes Store ayarlarını yaparken ülke olarak Türkiye’yi seçmelisiniz.

 

Online Televizyon Platformları Bir Arada

Cihazın içerisinde Puhutv, Netflix, YouTube, TV+, Blu TV, Amazon Video Prime gibi ülkemizin çok kullanılan online televizyon platformlarının uygulamaları bulunuyor. Ek uygulama yüklemeye gerek kalmadan tüm bu platformların uygulamalarına kumanda üzerinden erişebiliyorsunuz. Platformların yayınlarını 4K kalitesinde izleyebilmeniz için televizyonunuzun 4K çözünürlüğü desteklemesi gerektiğini belirtmekte fayda var.

Streaming üzerinden ise iPhone – iPad cihazınızdan izlediğiniz her şeyi kusursuz bir şekilde televizyonunuza aktarabiliyorsunuz. Bu özellikle notebook’unuzu televizyona bağlama derdinden de kurtuluyorsunuz.

 

4K Kanalları Canlı İzleyin

Apple TV 4K, 4K’nın sunduğu görüntü kalitesi ile buluştuğunda evinizde sinemaları aratmayacak bir deneyim yaşatıyor. Zengin 4K HDR arşivi ile tam bir seyir zevki ve bol seçenek sunuyor. Dolby Atmos ile birlikte gücüne güç katan cihaz, 4K teknolojisi sayesinde izlediklerinizi daha net bir hale getiriyor.

 

 

AirPlay Özelliği ile Kolayca Paylaşın  

iCloud fotoğraf arşivinizde bulunan tüm görsel medyayı Apple 4K TV’niz üzerinden erişebilir, fotoğraf ve videolarınızı görüntüleyebilirsiniz. AirPlay özelliği sayesinde sevdiklerinizinde fotoğraf ve videolarını cihaz üzerinden paylaşmalarını da sağlayabilirsiniz. Cihaz üzerinden Apple Music uygulamasına da erişebilir, birbirinden güzel müzikler dinlerken yeni tarzlar da keşfedebilirsiniz.

 

En Keyifli Oyunları Oynayın

Apple TV’nin işlemcisi 64 bit mimariye sahip A10X Fusion. iPad Pro’da da kullanılan bu işlemci, çoğu laptoptan daha iyi bir grafik işleme kapasitesine sahip. Apple TV App Store’da cihaza indirebileceğiniz çok sayıda oyun var. Aynı zamanda 100’den fazla yeni oyuna erişebileceğiniz Apple Arcade ile medya oynatıcınızı bir oyun konsoluna dönüştürebilirsiniz.

 

Medya oynatıcı üzerinden podcast’lerinizi de takip ederek dinleme keyfinizi katlayabilirsiniz.

Siz de evinizin en baş köşesini bu müthiş cihaz ile taçlandırmak isterseniz, en uygun Apple TV 4K fiyatlarını MediaMarkt’ta bulabilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın