Apple TV 4K için aksesuar önerileri

Apple TV 4K için aksesuar önerileri

0

Apple geçtiğimiz aylarda TV Plus ile kullanıcıları için yeni bir TV deneyimi tasarladığını duyurmuştu.Tek bir uygulamada sadece izlemek istediğiniz kanallar için ödeme yapacağınız yeni bir TV deneyimi olarak ifade edebileceğimiz bu uygulama Apple TV’yi de eğlenceli içerik tüketiminde daha vazgeçilmez bir noktaya taşıyacak gibi. Öte yandan Apple’ın son Geliştiriciler Konferansı’nda tanıttığı tv0S 13 ile ise Apple TV çok daha yetenekli bir cihaza dönüşüyor. Örneğin artık bir Apple TV’ye farklı kullanıcı profilleri eklemek mümkün. Bu, aynı cihaz üzerinden farklı içerik tercihleri olan kullanıcıların karışıklık yaşamamasını sağlayacak. tvOS 13 ile birlikte ebeveynlerin belli içeriklere çocukların erişmesini engeleyebilmesinden, ‘kumandayı bul’ özelliğine kadar Apple kullanıcılarından gelen birçok talebe cevap vermiş. Ayrıca bu sonbaharda Arcade’i Apple TV 4K ile buluşturacak olan Apple yine Xbox One ve PlayStation 4 kontrolcülerinin Apple, TV cihazlarda bir güncelleme ile destekleneceğini çok yakın bir zaman önce duyurmuştu. Peki Apple’ın yazılım güncellemeleri ile çok daha iyi bir seviyeye taşıdığı Apple TV 4K’yı daha verimli kullanmak için hangi aksesuarlara ihtiyacınız var? Bu haftaki yazımda en iyi Apple TV 4K aksesuarlarını yazdım.

Bir Apple TV 4K satın aldınız ve cihazınızı daha güçlü, verimli ve eğlenceli bir seviyeye taşımak istiyorsanız endişeye göre yok. Çünkü Apple TV 4K’yı destekleyen pek çok iyi aksesuar mevcut. Apple TV 4K keyfinize keyif katacak aksesuarlara yakından bakalım.

Belkin 4K HDMI kablo
Apple TV’nizi televizyonunuza 4K HDMI kablo ile bağlıyorsunuz bildiğiniz gibi. Bu HDMI kablosu, Apple TV 4K’nızı TV’nize veya A/V alıcınıza bağlayarak çok iyi bir 4K HDR izleme deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Bu kabloyu yayın cihazları, oyun konsolu, projektör ve daha fazlası için kullanmanız mümkün. Belkin HDMI kablo 4096 x 2160 piksele kadar çözünürlüğü destekliyor. 48Gbps transfer hızı, Dolby Vision teknolojisi ile uyumu ve HDR 10 uyumluluk ise diğer özellikleri arasında.
SteelSeries Nimbus kablosuz oyun kumandası
Apple TV için tasarlanmış bu oyun kumandasının pil ömrü 40 saati aşkın bir süre gidiyor. Tam boyutlu kumandanın ergonomik tasarımı oyun oynamak için son derece ideal. Cihazın üzerinde yer alan menü tuşu ile içerikler arasında geçiş yapmak ise son derece kolay. LED bildirimleri, en hassas oyun denetimleri için basınca duyarlı düğmeleri ise diğer öne çıkan özellikleri.
AirPods 2
Eğer Apple TV’de film / dizi izlerken etrafınıza ses gitmesin istiyorsanız Airpods 2’yi cihaza bağlayarak rahatça film / dizi izleyebilirsiniz. H1 yongası ile üretilen AirPods 2’nin ilk versiyona göre pek çok yeniliğe sahip olduğunu söylemekte fayda var. H1 yongasıyla gelen “Hey Siri” komutu, iyileştirilen pil performansı bunlardan bazıları. Ayrıca AirPods 2 bütçenizi aşıyorsa ilk jenerasyon Airpods’u da kullanabilirsiniz.
Siri Remote
Apple TV izlerken Siri remote en iyi arkadaşınız olacak. Apple TV 4K’yı ve Apple TV HD’yi tamamen Siri ile kontrol etmek mümkün. Ayrıca Apple TV ile hızlıca iletişim kurmak için dokunmatik yüzeyi de kullanabiliyorsunuz.
Sony X9000F 2.1ch Soundbar with Dolby Atmos
Filmleri ve diğer içerikleri 3 boyutlu ses sistemi ile izlemek sizin ve aileniz için harika bir deneyim olabilir. Bu ses sistemini Apple TV’ye bağlamak için HDMI, HDMI ARC, veya HDMI eARC’a ihtiyacınız olacak. Bağlantıyı kurduktan sonra ise tek bir tuşla sınırsız eğlenceye başlayabilirsiniz.
Beats Studio 3 kablosuz kulaklık
Dışarıdaki gürültüyü almanızı engelleyen bu kulaklığın çok iyi bir deneyim sunduğunu söylemek mümkün. Böylece film izlerken ya da müzik dinlerken çok daha kaliteli bir ses almanız mümkün hale geliyor. 22 saatlik uzun batarya ömrü ile film ya da müzik keyfinize kesintisiz devam edebiliyorsunuz.
Anker Bluetooth Klavye
Önde gelen Apple aksesuar markalarından biri olan Anker’ın kablosuz klavyesi yazı yazarken oluşan bilek ağrılarını önlemek için ergonomik olarak tasarlanmış. Bu bağlamda şikayeti olanlar için Anker kablosuz klavye iyi bir seçenek olabilir.
ReliaMount Apple TV Mount
ReliaMount Apple TV’yi TV arkasına sabitlemek için özel olarak tasarlanmış bir cihaz. Üstelik Apple TV 4K ve 2., 3., and 4. jenerasyonlar dahil tüm Apple TV’lerle de uyumlu. Bu aksesuar ile Apple TV’nizi televizyonunuzun arkasına sabitleyin ve eğlencenin tadını çıkarın.
Elago R1 Intelli Case
Dayanıklı ve yumuşak silikondan yapılmış bu Apple TV kumanda kılıfı 4. ve 5. nesil kumandalar için tasarlanmış. Bu kılıf kumandanızı düşürmelerde çizilme ve kırılmalara karşı koruyor.

Cevap bırakın