Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımApple, Thunderbolt Display tedariğini sonlandırıyor

  Apple, Thunderbolt Display tedariğini sonlandırıyor

  Ekran Resmi 2016-06-26 23.25.08

  Teknoloji şirketi Apple, ilk kez 5 sene önce satışa sunduğu Thunderbolt Display adlı 27 inç monitörünün tedariğini durdurma kararı alındığını açıkladı. Dünya genelinde hali hazırda satışta olan ürünler tükendikten sonra Apple tarafından yenileri sağlanmayacak. Söz konusu gelişme, şirketin yeni bir Thunderbolt Display duyurabileceğine işaret olarak yorumlandı. Uzun süredir 5K çözünürlüklü, güncellenmiş bir modelin tanıtılması bekleniyor.

  Apple’ın harici grafik birimi de içerecek bir Thunderbolt ekran üzerinde çalıştığı da yine spekülatif bilgiler arasında. Ancak konuyla ilgili olarak ortaya çıkmış bir rapor, şirket içinden sızmış bir görsel bulunmuyor. Öte yandan yeni Thunderbolt Display’in iPhone 7’nin tanıtılacağı eylül lansmanı ya da sonrasındaki yılın son Apple etkinliğinde lanse edilebileceği belirtiliyor.

  Özünde Thunderbolt G/Ç teknolojisinin bulunduğu monitör, hızlı veri aktarımı özellikleri ve bir MacBook Air ya da MacBook Pro’nun bağlanması suretiyle daha büyük ekranda görüntü, iMac ve Mac mini için de yine çeşitli kullanım olanakları sağlaması ile oldukça fonksiyonel bir ürün durumunda yer alıyordu. Ancak günümüzdeki Apple Thunderbolt Display fiyat performans anlamında da bir hayli eleştiriliyordu.

  Ekran Resmi 2016-06-26 23.24.53

  Eğer ilgili modelden satın almayı düşünüyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var. En nihayetinde Apple, 2016 model yeni modelin tanıtımını gerçekleştirmeyedebilir.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Apple Thunderbolt – Gigabit Ethernet Adaptörü satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN