Apple Store devri bitiyor!

0

Apple-Computer-Stores-Company-Inc-Mission-Statement-

Tüketici elektroniği şirketi Apple’ın dünya genelindeki fiziksel mağazaları ‘Apple Store’ adıyla tanımlanırdı, mağazaların adlandırılmasında değişikliğe gidileceği belirtildi. Mağazalar, alınan yeni kararla Apple Store yerine sadece ‘Apple’ şeklinde adlandırılacak ve ardından da mağazanın bulunduğu noktanın adı ifade edilecek.

Örneğin Apple’ın New York’taki mağazalarından biri olan ‘Apple Store World Trade Center’ yerine yalnızca Apple World Trade Center kullanılacak. Benzer adımın Türkiye’deki iki Apple Store noktasında da kısa süre içinde uygulanması bekleniyor. Bilindiği üzere şu anda İkisi de İstanbul’da olmak üzere Akasya AVM ve Zorlu Center olmak üzere iki ayrı Apple Store mağazası var. Bunların Apple Akasya AVM ve Apple Zorlu Center olarak kısa süre içinde yeniden adlandırılması bekleniyor.

Öte yandan teknoloji şirketinin attığı adımın arka planında ‘Apple Mağazası’ anlamına gelen Apple Store ile sunulan sadece Apple ürünleri satın alınabilen nokta algısının yıkılmak istenmesi yatıyor. Şirketin mağazalarında Mac, iPad, iPhone gibi ürünlerin yanı sıra çok sayıda kulaklıktan akıllı telefon lenslerine farklı markaların ürün ve aksesuarları da satın alınabiliyor. Ayrıca Apple mağazalarında yine farklı markaların ürünlerini de içerecek şekilde sezonsal tasarım değişimleri de bir karakteristik hal almış durumda.

İlk Apple Store, 19 Mayıs 2001’de açıldı. Türkiye ise bu mağazalarla ilk kez 19 Mayıs 2014’te tanıştı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın