Apple Store’da 13 bin dolarlık soygun!

0

apple-store

Şu sıralar hırsızların iPhone’lara karşı bir eğilimi var. Geçtiğimiz günlerde Massachusetts’in Natick ilçesindeki bir Apple Store’da 13 bin dolar maliyetinde 19 iPhone çalındığı ortaya çıktı.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler ve Natick polisinin ifadelerine göre suçlular hızlıca güvenlik kablolarını kesip telefonlarla birlikte mağazadan kaçmışlar. Bir grup erkek ve kadın gençler olarak tanımlanan kapüşonlu şüpheliler güvenlik kameralarına yansısa da hala yakalanamadılar.

Natick polisi şu anda kimliği belirlenemeyen bu 7 kişiyi araştırıyor. Bu ekibin 1 hafta önce Natick’e 1 saat uzaklıktaki Hingham’da yapılan soygunla da bir bağlantısı olduğu düşünülüyor.

Apple son aylarda bu tür ilginç soygunlarla uğraşıyor. Daha önceleri de kurnaz bir hırsız New York’taki mağazaya bir Apple çalışanı gibi görünerek girmiş ve yine 19 adet iPhone’u çalmayı başarmıştı. Yine bundan haftalar önce Fransa’da bir genç hırsızlık yapmasa da Apple Store’a girip iPhone 7’leri parçalamıştı. Apple Store’da bu gibi olayların rahatlıkla gerçekleştirilebilmesi genel olarak mağazanın daimi yoğunluğuna bağlanıyor.

Cupertino merkezli şirket, son olarak bazı büyük mağazalarındaki cihazların güvenlik kablolarını kaldırma kararıyla gündeme gelmişti. Bu her ne kadar potansiyel alıcılar için iyi bir deneyim sunacak olsa da hırsızlara yönelik ne gibi bir etkisi olacak göreceğiz.

Cevap bırakın