Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaApple sosyal medya üzerinden teknik destek sunacak

  Apple sosyal medya üzerinden teknik destek sunacak

  Ekran Resmi 2016-03-04 10.09.24Tüketici elektroniği şirketi Apple, sosyal medyaya çekimser yaklaşımı ile tanınan ender markalar arasında yer alıyordu. Örneğin iOS cihazları için App Store uygulama mağazasının Twitter hesabı açılalı daha bir yıl bile olmadı. Ancak yavaş adımlarla da olsa bu alandaki açıkların kapatıldığı gözleniyor. Son olarak teknik destek odaklı bir hesap açıldı.

  @AppleSupport kullanıcı adıyla gelen Twitter hesabı, kullanıcılardan gelen sorulara yanıtlar verilmesi temasına dayanıyor. Örneğin ‘iPhone’um açılmıyor, ne yapmalıyım?’ şeklindeki soru, tweet’in başına ya da herhangi bir başka yerine @AppleSupport getirilmesi ile yöneltilebiliyor. Daha sonra Apple’ın ilgili soruya yanıt vereceği belirtiliyor. Yalnız ilk aşamada teknik destek hesabının İngilizce olduğunun altını çizelim. Yerek ölçeğe indirgenip indirgenmeyeceği henüz bilinmiyor. Türkiye’ye özel bir teknik destek hesabı yönündeki beklentiler yüksek. Çünkü şirketin bu alandaki çözümleri hakkında yoğun eleştiriler var…
  Ekran Resmi 2016-03-04 10.09.12Türkiye’deki İstanbul’un her iki yakasındaki iki adet Apple mağazasında bulunan teknik destek birimleri, Genius Bar çerçevesinde kullanıcıların sorularına yanıtlar veriyor. Ancak bunun yeterli olmadığı görülüyor, genellikle kuyrukların olduğu ve Apple kullanıcılarının uzun bekleme süreleri ile karşı karşıya kaldıkları biliniyor.

  Ek olarak forumlar veya yetkili servisler üzerinden de destek alınabiliyor. Teknoloji şirketleri, sosyal medya üzerinden kullanıcıları ile daha yoğun etkileşime girmek ve sorunlarına daha hızlı yanıtlar vermek için çalışmalarını devam ettiriyorlar.

  Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN