Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımApple, sonraki nesil iPad’lerde nano teknolojisi kullanabilir

  Apple, sonraki nesil iPad’lerde nano teknolojisi kullanabilir

  mini

  ETNews kaynaklı bir rapora göre Apple, 12.9 inç ekrana sahip nano teknolojisi ile donatılmış iPad modelleri üzerinde çalışıyor. Kullanıcı nezdinde daha iyi dokunmatik ekran hissiyatinin hedeflendiği teknoloji için kapsamlı adımlar atıldığı belirtiliyor.

  Apple’ın 12 inçten daha büyük ekranlı bir iPad üzerinde çalıştığı uzun zamandır söz konusu. Şirketin bu alandaki çalışmalarına ilişkin çeşitli rapor, sızıntı ve görüşler zaman zaman teknoloji basınına yansıyor. Son bilgi ise saygın bir kaynağa dayanıyor ve Apple’ın büyük ekranlı iPad modelindeki teknoloji çalışmaları hakkında detaylar içeriyor.

  Buna göre 12.9 inçlik ekran panelinde, AGNW olarak da bilinen nano malzeme kullanılması planlanıyor. Apple’ın bu çalışmalarını destekleyen 2014 yılı Ocak ayı çıkışlı bir de patenti bulunuyor. iPad için daha iyi güç yönetimi, daha ince tasarım, daha güçlü dokunmatik hassasiyeti ve daha az ışık yansıması için ekran temelindeki çalışmalarına devam ettiği kaydediliyor. Ayrıca Apple’ın bunun için Japanese Display, LG Display ve Samsung Display’in de aralarında yer aldığı tedarikçilerden örnekler talep ettiği ifade ediliyor.

  Ekran_Resmi_2015-05-12_11_10_31

  Geleneksek ekranlara kıyasla nano teknoloji ile geliştirilen IPS LCD ekranların üretim karmaşasını da ortadan kaldıracağı belirtiliyor, yani Apple hem kullanıcı odaklı hem de finansal hedefleri ile orantılı bir teknoloji yatırımı peşinde görünüyor.

  Şimdilik bunların kesinleşmemiş detaylar olduğunu hatırlatmakta fayda var. Apple nezdinde konuya ilişkin açıklama yapılıp yapılmayacağı da bilinmiyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN