Apple Silicon kullanacak ilk Mac modelleri sızdırıldı

0

Apple hakkında uzun zamandır çıkan Mac bilgisayarlarda Apple kendi işlemcilerini kullanacak iddiası gerçek çıktı ve Apple WWDC 2020’de bizlere yeni nesil işlemcisini tanıttı. Şimdi ise Apple bilgisayarlarda kullanılması planlanan işlemci için yeni haberler var. Apple Silicon kullanacak Mac bilgisayarlar belli oldu!

Apple Silicon kullanacak Mac bilgisayarlar

Apple bilgisayarlarda bu zamana kadar Intel işlemciler görüyorduk. Apple’ın bu işlemcileri değil, iPhone’larda olduğu gibi kendi ürettiği  işlemcileri kullanmak istediği sızıntıları da bu zamana kadar hep gündemde kaldı. 22 Haziran’da yapılan WWDC 2020 ile beraber gündemde konuşulan haberler gerçek çıktı ve Apple bilgisayarların yeni geleceği olan Apple Silicon işlemcisi tanıtıldı.

Apple için ortaya çıkardığı sızıntılar ile bilinen Ming-Chi Kuo, yeni işlemcinin kullanılacağı ilk modelleri takipçileri ile paylaştı. Paylaşımına göre, Apple yeni işlemcisi için heyecanlı ve  bu yıl içinde kullanıcılar bu sistemi kullanmaya başlayacak. Kullanıcıların Apple Silicon’u göreceği ilk modeller, bu yılın son aylarında piyasaya sunulacak olan 13 inç MacBook Pro ve 13 inç MacBook Air olarak belirtilmiş durumda.

Cevap bırakın