Apple şarj girişi olmayan telefonlar üretebilir

0

iPhone 12’nin tanıtılmasına 7 ay gibi bir süre varken sızıntılar gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde tasarımı sızdırılan telefonun yeni sızıntı haberi ise şarj girişi hakkında oldu. iPhone 12 Lightning girişine sahip olacak mı sorusu bir sızıntı ile cevaplandı.

iPhone 12 Lightning girişine sahip olacak mı?

iPhone 12, eğer Corona virüs salgını dünyayı daha da derinden etkilemeye devam etmezse Ekim veya Kasım ayında tanıtılacak. Tanıtım tarihine uzun bir süre olsa da şimdiden sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bu seferki sızıntı iPhone 12’de Type-C girişinin olup olmayacağı hakkındaydı. Ortaya atılan iddiaya göre Apple bu girişi iPhone’larda hiçbir zaman kullanmayabilir.

Jon Prosser tarafında atılan tweet’te iPhone 12’den bahsediliyor. İddiaya göre Apple, yeni telefonlarında Type-C dahil herhangi bir giriş kullanmayacak. Akıllı telefon sektöründe radikal bir adım atacak olan Apple, akıllı telefonlardaki gereken her ihtiyacı kablosuz bir şekilde çözecek.

Şu anda bu bilgi sadece bir iddia olsa bile çoğu kişi bu sızıntıları ciddiye alıyor. Uzun bir süre daha bekleyip, yeni iPhone’un tüm özelliklerini kesin bir şekilde göreceğiz.

Cevap bırakın