Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelApple-Samsung patent davasında yeni gelişme

  Apple-Samsung patent davasında yeni gelişme

  apple-money-aktie

  Apple’ın Samsung aleyhine açmış olduğu çok sayıda patent ihlali davası bulunuyor. Aynı şekilde Samsung’un da Apple ile telif haklarını konusunda çok sayıda hukuki davasının devam ettiği biliniyor. İşte bu davalardan birinde Apple, Samsung’a karşı kazanan taraf olmuş ve Güney Kore menşeili teknoloji şirketinin Apple’a 930 milyon dolar ödemesi kararı çıkmıştı. Ancak Samsung bu davayı temyize götürdü ve sürecin devamında kendi lehine bir sonuç elde etti.

  Samsung’un Apple’a ödeyeceği 930 milyon dolar tutarındaki ceza, 382 milyon dolarlık indirime gidilerek 548 milyon dolara düştü. Bu karar, bir alt mahkemede de onanırsa ve Apple tarafında da herhangi bir adım atılmazsa teknoloji dünyasının önde gelen iki şirketi arasındaki telif ihlali davalarından biri daha sonuçlanabilir.

  Men pose with Samsung Galaxy S3 and iPhone 4 smartphones in photo illustration in Zenica

  Davalar devam ediyor

  Apple ve Samsung arasında uzun yıllardır süregelen karşılıklı iddialarla gelişen telif davaları devam ediyor. Akıllı telefon ve tablet eksenindeki çok sayıda dava, uzun yıllara yayılan karara bağlanma süreçlerini de beraberinde getiriyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN