Apple roze altın MacBook ve iPad duyurabilir

0

 

Ekran_Resmi_2016-02-08_11_10_31Teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz yıllardaki sadece siyah ve beyaz renklerde sunduğu akıllı telefon kategorisini, iyiden iyiye renklendirdi. Şirketin altın rengi iPhone 6/6s modellerinden sonra geçtiğimiz eylül ayında duyurulan roze gold iPhone’larıyla süreç hızla devam etti. Pembe formlarındaki yeni renge dair Apple’ın daha kapsamlı planlarının söz konusu olduğu bilgisi ise dış basında son dönemde kendine sıklıkla yer buldu.

İddialara göre Apple, roze gold seçeneğini sonraki iPhone modelleriyle sunmanın yanı sıra iPad ve MacBook’larına da söz konusu renge sahip alternatifler getirmeyi planlıyor. Gelecek ay 4 inç ekranlı bir iPhone’un da tanıtılabileceği yönünde gelişen söylentiler, iPad Air 3 ve 12 inç MacBook’un da roze altın seçenekleri ile potansiyel kullanıcıların karşısına çıkacağı noktasında. Konuya ilişkin herhangi bir Apple açıklaması ise henüz yok.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl satışa sunulan Apple MacBook modeli, altın rengiyle dikkat çekmişti. Bu sene de pembe tonlarda bir Mac gelir mi bilinmez ama ilginç olacağı aşikar. Aynı durum iPad için de geçerli. Yine de iPhone’da kullanılan renk temasının iPad’de de olma olasılığı çok daha yüksek görünüyor.

Apple’ın 15 Mart 2016 tarihinde bir etkinlik yapması bekleniyor. Etkinlikte şirketin yeni ürünlerini duyuracağı belirtiliyor. Buna göre iPad Air 3 Roze Altın, 12 inç MacBook Roze Altın ve iPhone 5SE Roze Altın olmak üzere birbirinden iddialı renklere sahip üç yeni Apple ürünü, 15 Mart tarihinde kamuoyunun karşısına çıkabilir.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın