Apple Park Minecraft’a geldi

0

applepark

Kimi otoritelere göre mimari bir deha, nihai yönden ise devasa bir yönetim ve süreç merkezi Apple Park. Uzun yıllardır yapımına devam edilen ‘uzay gemisi’ benzeri fütüristik yapı, tüketici elektroniği markasının bundan sonraki tüm ofis ve süreçlerinin yürütüldüğü dev bir kampüs formunda hizmet verecek. Kısa süre içinde kapılarını açacak yapı, bir video oyunu meraklısına ilham verdi.

Popüler video oyunu Minecraft aşığı bir isim, Apple Park’ın mimari özelliklerini oyunda uygulayarak, yapının büyük oranda ‘benzer’ bir halini uyarlamayı başardı. Toplamda 420 saate varan sürede bitirilen oyun içindeki Apple Park, Minecraft ile yapılan çok sayıda ünlü mimari yapıdan biri olarak kamuoyunun ilgisini çekmeyi başardı.

2015 yılının sonunda başladığı çalışmasını tamamlayan Minecraft oyuncusu, peyzajına kadar Apple Park’ın benzerini yapmaya gayret gösterdiğini ifade etti. Resmi topografik haritalardan faydalanan oyuncu, böylelikle eşsiz bir oyun öğesi oluşturmuş oldu. Diğer yandan ofis içi alanların şimdilik boş bırakıldığı, bunun nedeninin de konu hakkında yeterli bilginin bulunmaması olduğu kaydedildi. Apple Park, teknoloji şirketinin ikonik bir tesisi olacak. Bundan sonraki Apple lansmanlarının da aralarında bulunduğu bütün şirket süreçlerinin buradan gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Yapıya dair daha fazla detay için haberin devamındaki videoyu izleyebilirsiniz.
Şimdiden iyi seyirler dileriz.

Teknoloji dünyasına dair dikkat çeken gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın