Apple Music’te ‘ücretsiz’ dönemi bitiyor mu?

0

Apple Music, teknoloji şirketinin son yıllarda sunduğu en önemli dijital atılımlardan biri. Özellikle Spotify’ın ulaştığı kullanıcı sayısının, Apple’ı bu noktada bir tür ‘rakip’ ortaya çıkarmaya ittiğine de şüphe yok. Ancak Spotify’ın aksine Apple’ın müzik servisi, çok daha yoğun bir şekilde ücretli aboneliği gerekli kılan mekanizmalara sahip, kullanıcıya sunulan insiyatif ise 3 aylık deneme süresinin ardından hizmetin devamı için ücretli aboneliğe geçiş yapmak üzerine kurulu. Yeni iddialar ise bu yönde de bir takım önemli değişikliklerin yakın olduğuna işaret ediyor.

Apple, bazı ülkelerde 3 aylık deneme süresine dahil olmayı ücretsiz şekilde sunmaktan vazgeçiyor. Aralarında İsviçre ve Avustralya’nın da bulunduğu pilot ülkelerde söz konusu süre için 0.99 dolarlık bir ücretin ödenmesinin gerekli olacağı kaydediliyor. Dolayısıyla Apple, müzik servisi için ‘ücretsiz’ deneme opsiyonunu rafa kaldırmaya başlıyor.

Yakın zaman içerisinde tüm dünyada Apple Music’in deneme versiyonunun da ücretli olması bekleniyor. Elbette böylelikle ‘deneme’ tanımı da ortadan kalkacak.

Söz konusu gelişmeleri ışığında Apple Music’in Türkiye’de de 4 TL civarında bir ücret karşılığında 3 ay denendikten sonra daha kapsamlı bir üyelik paketi üzerinden devam edilebilir bir hizmet halini almaya yakın görünüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın