Apple Music’te abone sayısı arttı

0

apple-music

Apple’ın 2014 yılında duyurduğu, 2015 yazında da 3 aylık deneme süresi eşliğinde kullanıma sunduğu müzik akışı servisine dair en güncel bilgiler açıklandı. Apple Music, ücretli abone sayısının 13 milyona ulaştığı duyuruldu. Söz konusu rakam, üç ay öncesinde 11 milyondu. Özetle Apple’ın müzik servisinde kullanıcı bazında büyümenin hızla devam ettiği görülüyor.

Apple Music’in 9,99 TL’den (ABD için 9,99 dolar) başlayan aylık ödeme şeklinde kullanıcılarına müzik akışı sunuyor. Dünyanın en önemli müzisyenlerinin en yeni parçalarına, en son albümlere ilgili servis üzerinden erişim mümkün kılınıyor. Drake, Taylor Swift, Dr Dre, Weeknd, Nine Inch Nails gibi önde gelen isimler platformda yer alıyor. Bununla birlikte AppleApple Music’in hala en önemli rakibinin gerisinde olduğu da bir gerçek.

Ekran_Resmi_2016-04-29_20_42_16

Spotify zirvede

Spotify, müzik akışı uygulamaları denildiği zaman hala akla ilk gelen marka. 30 milyon aboneye sahip ve gelişmiş bir müzik deneyimi sunduğu, vazgeçilmesi pek de kolay olmayan bir yapıya sahip olduğu otoritelerce dile getiriliyor.

Apple-Spotify rekabetinde ibre hala Spotify’dan yana, ancak nispeten daha yeni olan Apple Music’in de gelişimini devam ettirdiğini belirtelim. Gündeme dair en son haberleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

NOT: Görseller Apple.com’dan alınmıştır.

Cevap bırakın