Apple Music hakkında önemli gelişme! iOS 14.6’da sızdırıldı

0

Apple’ın test aşamasında olan iOS 14.6 Beta 1 sürümünde yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Apple Music için önemli yenilik yolda.

Geçtiğimiz haftalarda Apple düzenlediği bir etkinlikte yeni ürünlerini tanıttı. Bu ürünlere ek olarak şirket iOS 14.5’in kararlı sürümünün çıkış tarihini de açıkladı. Şimdi desteklenen tüm modeller iOS 14.5’e kavuştu ve artık yeniliklerinden yararlanabiliyor. Ancak Apple hız kesmeden bir sonraki iOS 14.6 içinde çalışmalara başladı. Zira geçen hafta kullanıcılar iOS 14.6 Beta 1 güncellemesini sürpriz bir şekilde aldı. Şirket bu sürümde sistem optimizasyonları üzerine çalışırken, aynı zamanda Apple Music içinde yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Spotify’ın rakibi olarak gösterilen Apple Music, yakında yeni bir özellikle güncellenecek. iOS 14.6 Beta kodlarında sızan bir bilgiye göre Apple, popüler müzik uygulaması için HiFi desteğini getirecek.

Apple Music için HiFi desteği geliyor

iOS 14.6 Beta sürümünde geçen hafta farklı ibarelerin yer aldığı kodlar ortaya çıktı. Buna göre Apple Music için; kayıpsız ses, yüksek kaliteli stereo akış ve HiFi adında birçok yeni özellik test ediliyor.

Apple’ın geliştirdiği bu özellik, desteklenen ürünler ve abonelikler için sunulacak. Örneğin AirPods Max kullanıcıları bu yenilikten yararlanabilecek. Tabii abonelikler de beklentileri karşıladığı sürece bunu kullanmak mümkün olacak.

Apple Music’in HiFi desteğinin AirpPods dışında başka hangi modellere geleceği bilinmiyor. Ancak şirket bu listeyi daha da genişletecektir diye tahmin ediyoruz. Bu sayede hoparlörler ya da farklı donanımlar da bu özelliği destekleyecektir.

Şu anda iOS 14.6 Beta kodlarında sızdırılan bilgiler bu kadar. İlerleyen günlerde bu konu hakkında tüm ayrıntılar açığa çıkacaktır.

 

Cevap bırakın