Apple Mart 2020 etkinliği ile ilgili yeni iddialar!

0

Teknoloji şirketleri yıl boyunca düzenledikleri etkinlikler en yeni teknolojilerini tüketicilerin karşısına çıkarıyor. Çoğu şirketin artık kendisiyle özdeşleşen bir etkinliği mutlaka var. Apple da yılda iki farklı etkinlik düzenleyerek yeni ürünlerini bizlere tanıtan şirketlerden biri. Mart ayında Geliştirici Konferansı düzenleyen Apple, eylül ayında ise yeni iPhone etkinliği ile sahnede boy gösteriyor. Şubat ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde Apple Mart 2020 etkinliği ile ilgili çok fazla sızıntı gelmeye başladı. Son gelen sızıntı da yeni bir iPhone modeline işaret ediyor.

Apple Mart 2020 etkinliği için hazırlıklarını sürdürüyor

Apple Mart 2020 etkinliği ile ilgili ortaya çıkan bir sızıntı teknoloji gündemine de damgasını vurdu. İddialara göre, iPhone SE 2 modelinin halefi iPhone 9 bu etkinlikte sahneye çıkacak. 31 Mart’ta düzenleneceği söylenen etkinliğin ardından bu yılın ilk yeni iPhone modeli 3 Nisan’da satın alınabilecek.

Şimdilik Apple tarafından konuyla ilgili bir açıklama olmasa da iddiaların Apple’a yakın kaynaklardan geldiği söyleniyor.

Peki, Gelecek ay düzenlenecek etkinlikte başka neler göreceğiz?

Bu sorunun yanıtı için geçmiş etkinliklere bir bakmak gerekiyor. Apple, geçen yıl 25 Mart’ta düzenlenen etkinlikte hizmetlerine odaklanmıştı. Apple News Plus, Apple Card, Apple Arcade ve Apple TV Plus bu etkinlikte tanıtılan hizmetler arasında yer aldı. Bir önceki yıl 27 Mart’ta düzenlenen etkinlikte ise yeni iPad’lerin yanında iWork uygulamalarının yeni sürümleri tanıtıldı. Bu yıl da hizmetlerle ilgili yenilikler görebiliriz.

iPhone 9, 31 Mart’ta tanıtılacaksa bunun hemen ardından iOS 13.4 güncellemesi de kullanıcılara sunulabilir. Aynı hafta içinde sunulacağı tahmin edilen güncelleme ile yeni Memoji etiketleri, iCloud Drive klasör paylaşımı gibi yenilikler gelecek.

Daha önce Apple analisti Ming-Chi Kuo‘nun ortaya attığı iddialara göre , Apple’ın yeni kablosuz şarj pedi, kulaküstü kulaklık ve yeni MacBook modelleri de burada tanıtılabilir.

İlerleyen günlerde etkinlik için davetiye göndermeye başlayacak olan Apple’ın neler planladığını daha net bir şekilde öğreneceğiz.

Cevap bırakın