Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımApple Magic serisi yenilendi, 4K iMac satışa sunuldu

  Apple Magic serisi yenilendi, 4K iMac satışa sunuldu

  apple-magic

  Apple; Mac bilgisayar ve iPad modelleri için geliştirilen klavye ve mouse serisini güncelledi. Yeni nesil Magic Mouse 2, Magic Keyboard ve Magic Trackpad 2 duyuruldu. Magic serisi altında toplanan yeni modeller, kapsamlı şekilde yenilenen tasarımları ve sofistike görünümleri ile dikkat çekti.

  Her üç üründe de şarj edilebilir batarya kullanılırken, cihazlar belli bir süre aktif olmadıkları taktirde bekleme moduna geçiyor ve böylelikle pil tasarrufu sağlanıyor. Apple’ın iOS cihazlarındaki Lightning kablosu ise yeni nesil Mac ve iPad aksesuarlarının şarj kablosuna dönüşüyor. Çarpıcı bir veri olarak Apple açıklamasına göre sadece 1 dakikalık şarj ile 1 saat kullanım mümkün oluyor. 2 saatlik şarj ise yüzde 100 dolu batarya için yeterli. Şarj dayanıklılığı ise yine Apple açıklamasına göre 1 ay.

  Modellerin üçü de Bluetooth üzerinden eşleşme özelliği ile geliyor; 10 metre menzile sahip kablosuz bağlantı özelliği sayesinde Magic serisinin en yeni ürünlerinin tamamı kablosuz olarak geniş bir alanda kullanımı mümkün kılıyor.

  apple-magicForce Touch özelliği ile geliyor

  Magic Keyboard, geliştirilmiş stabilite ve sade tasarımı ile öne çıkarken Magic Mouse 2 geliştirilmiş multi touch özelliklerine sahip. Magic Trackpad 2 ise Force Touch özelliği ile dikkat çekici.

  Fiyatlar belli oldu

  Peki fiyatları nasıl? Yenilenen Magic Keyboard 379 TL. Magic Mouse 2, 279 TL ve Magic Trackpad 2 de 499 TL fiyatla geliyor.

   Yeni 4K iMac tanıtıldı

  Apple ayrıca 4K çözünürlüklü 21.5 inç ekranlı iMac modelini satışa sundu. 5K iMac’in daha düşük fiyatlı ama oldukça yetenekli alternatifinin fiyatı 5999 TL’den başlıyor. Fiyatlar 9599 TL’ye kadar genişliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN