Apple, macOS Catalina 10.15.6 güncellemesini yayınladı

0

Apple, Mac kullanıcıları için yeni macOS Catalina 10.15.6 güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme ile birlikte Apple macOS sürümündeki bazı hataları gideriyor.

Geçtiğimiz aylarda düzenlediği etkinlikte yeni macOS sürümü olan macOS Big Sur ile kullanıcılarının karşısına çıkan Apple, Mac cihazlarına gelecek olan bu büyük güncelleme öncesinde hali hazırdaki macOS sürümü olan macOS Catalina’nın bazı sorunlarını gidermeye devam ediyor. Tamamlayıcı bir görev üstlenen macOS 10.15.6 güncellemesi 2 ana sorunu çözüme kavuşturuyor.

Yeni macOS sürümü olan 10.15.6 sürümü ile birlikte 27 inç ekran boyutuna sahip olan ve bu yıl satışa sunulan iMac Retina modelinin ekranında meydana gelen renk solması sorunu ortadan kaldırılıyor. Mac kullanıcılarının aktardığı bilgilere göre bu sorun özellikle uyku modundan çıkan bilgisayarlarda yaşanıyordu. Apple ayrıca yeni güncelleme ile birlikte bazı MacBook modellerinde yaşanan aşırı güç tüketimi sorununu da çözüme kavuşturuyor.

Nasıl yüklerim?

Mac kullanıcıları yeni macOS güncellemesi olan Catalina 10.15.6, Apple menüsünde yer alan Sistem Tercihleri sekmesinde bulunan Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebilecek. Güncellemenin yüklenmesinin tamamlanabilmesi için, yazılımın inmesinin ardından kullanıcıların “Şimdi Güncelle” seçeneğine tıklamaları gerekiyor.

 

Cevap bırakın