Apple, Mac ve iPad cihazlarını birleştirecek mi?

0

Apple düzenlediği Spring Event ile yepyeni cihazlarını görücüye çıkartmıştı. Etkinliğin en dikkat çeken iki hamlesiyse şüphesiz Apple M1 işlemcili iPad Pro modelinin ve iPhone 12/12 Mini modelleri için mor renginin tanıtılmasıydı. Elbette sonrasında bazı iddialar ortaya atıldı: ‘Apple Mac ve iPad modellerini birleştirecek’. Gerçekten de birleştirecek mi?

Apple Mac ve iPad modelleri için planı açıkladı

Bir iPad modelinde en güçlü işlemcilerden biri olan M1 işlemcisinin kullanılması haliyle iki cihazın birleştirilme iddialarının elini güçlendirdi. Bu iddialara cevap vermek üzere The Independent ile röportaj yapan Apple pazarlama şefi Greg Joswiak ve donanım şefi John Ternus akıllardaki soruları da cevaplandırdı.

Söz konusu Apple olunca ortaya pek çok iddia atılıyor ve şirkette bu iddiaları hemen cevaplandırmak yerine söz konusu ürünü piyasaya sürene kadar sessizliğe gömülüyor. Ancak bu sefer böyle olmadı. Pazarlama ve donanım şefleri Apple’ın iMac ve iPad modellerini birleştirme gibi bir hedefi olmadığını yalnızca kendi ürün grubu içinde en iyisini piyasaya sürmenin en büyük hedefleri olduğunun altını çizdi.

apple-mac-ipad-00

Hal böyle olunca da söylenen şeylerin hepsi bir ‘iddianın’ önüne geçemedi. Yine de tablet kategorisi içinde yeni M1 işlemcili iPad Pro dünyanın en güçlü cihazı oluyor.

Şirket yetkilileri en son diyor ki: ”Kullanıcılarımız hangi cihaza ihtiyacı olduğunu seçmeli ve ona göre tercihte bulunmalı. Zira Mac ve iPad modellerinin farklı hikayeleri bulunuyor ve kullanıcılar bu cihazlardan birini ya da her ikisini de almayı seçerek kendi hikayelerini yazıyor.” vurgusunu yapıyor.

Greg Joswiak sözlerine şu şekilde devam ediyor:” İnsanlar onları tek bir kategoride birleştirdiğimizi söylüyor: İki kategoriyi ortadan kaldırmak ve onları bir yapmak için gerçekten sahip olduğumuz büyük bir komplo var. Ve gerçek de doğru değil. Biz kendi kategorilerinde en iyi ürünleri yaratmak için gerçekten çok çalışıyoruz. ”

Apple’ın bu iddiaları göğüsleyip reddetmesi şirketin radikal kararlar vermeyeceği anlamına gelmiyor. Halen şirketten beklenen bir akıllı gözlük bulunuyor. Bu noktada merak kası hala çalışıyor ve pek çok sızıntı ortaya çıkıyor.

Cevap bırakın