Apple Mac Pro ne zaman tanıtılacak?

0

Yeni Mac Pro ne zaman tanıtılacak sorusu son dönemde sıkça gündeme geliyor. İşte bu sorunun yanıtı…

Apple Mac Pro, şüphesiz son yılların en önemli endüstriyel tasarım argümanlarından biri oldu. Bu masaüstü bilgisayar, tanıtıldığı ilk dönemde Mac OS ile birlikte gelen yepyeni bir deneyim anlamı taşırken tartışmaları da beraberinde getirmişti. Onu bir ‘çöp kovasına’ benzeten teknoloji uzmanları bile oldu. Her ne kadar gündemde uzun süre yer etse de bu fütüristik teknoloji öğesi artık iyiden iyiye yaşlandı ve gözler sonraki nesil Apple Mac Pro’ya çevrilmiş durumda.

Bu konuda beklentiler Apple’ın 2018 yılı içerisinde yeni Mac Pro’yu tanıtması yönünde olsa da bu pek de kolay görünmüyor. Teknoloji şirketinin stratejik planları arasında en azından ilk aşamada Mac Pro adının geçmediği kaydediliyor. Özetle Mac modelinin, 2018’i es geçeceği, 2019’da sahne alacağı görüşü yaygın.

Tamamen modüler bir tasarımla geleceği iddia edilen sonraki Mac Pro’nun bu sayede önceki nesil modeldeki konfigürasyon imkanı darlığını yaşatmayacağı belirtiliyor. Bu sayede sistemin değiştirilebilir parçaları sayesinde sürekli olarak güncel kalabileceği ifade ediliyor. Yeni sistemi ve belki inceden inceye makyajlanmış görüntüsüyle ilgi çekici bir Mac deneyimi yaşatacağı da konuşulanlar arasında.

Diğer yandan Mac Pro 2019 fiyatı konusunda tahminler pek de ‘mütevazı’ olmayacağı yönünde.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın