Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelApple, M4 işlemciyi tanıttı!

  Apple, M4 işlemciyi tanıttı!

  Bugün düzenlenen Let Loose iPad etkinliğinde Apple, ikinci nesil 3 nm teknolojisine sahip M4 işlemciyi tanıttı. Firma tarafından tanıtılan en yeni ve en güçlü işlemci olarak tanıtılan yeni yonga seti, birçok geliştirmeyle birlikte geliyor. Etkinlikte tanıtılan iPad Pro ve iPad Air modellerinin yanı sıra tanıtılan yeni işlemci Apple kullanıcılarını sevindirecek gibi duruyor. İşte Apple M4 işlemci özellikleri…

  En yeni Apple işlemci olarak tanıtılan M4, ikinci nesil 3 nm teknolojisine sahip. Ayrıca yeni Display Engine (Görüntü Motoru) ile gelen yonga seti dört adet performans ve altı adet verimlilik olmak üzere on çekirdeğe ev sahipliği yapıyor. Dahası, yeni 10 çekirdekli GPU ile beraber Dynamic Caching, yani donanım hızlandırma teknolojileri ilk kez iPad’e geliyor.

  Apple M4 işlemci

  Önceki modeli olan M2’li iPad Pro ile karşılaştırıldığında yüzde 50 daha etkili ve hızlı işlemci gücü sunan yeni model, Ray Tracing özelliği sayesinde de Diablo gibi oyunları rahatça oynatıyor. Ayrıca M2 işlemciden dört kat daha hızlı render performansı olduğu iddia ediliyor. Yeni ekran motoru sayesinde, iPad Pro’nun Ultra Retina XDR ekranında netliği, renkleri, ve parlaklığı daha iyi hissettiriyor.

  Saniye başına 38 trilyon işlem yapabilme kapasitesi sunan yapay zeka için üretilmiş M4 işlemci, 16 çekirdekli ve ilk Neural Engine’den 60 kat daha iyi. Dörtte bir güç tüketerek önceki seriyle aynı performansı verebilen yonga seti, yeni OLED ekranlı 2024 iPad Pro kullanıcılarına üst seviye bir deneyim sunuyor.

  Apple M4 işlemci iPad Pro

  Peki ya siz Apple’ın iPad Pro modelleri için tanıttığı yeni M4 işlemci hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce özellikleri nasıl? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN