Apple M3, M3 Pro ve M3 Max’i tanıttı

0

Sektörün ilk 3 nanometre çipleri yeni nesil GPU mimarisi ile sunuluyor…

Apple, üç yeni çipini tanıttı: M3, M3 Pro ve M3 Max; Mac’te performansı önemli ölçüde artıran ve yepyeni özellikleri mümkün kılan çığır açıcı teknolojiler içeriyor.
M3, M3 Pro ve M3 Max sektör lideri 3 nanometre üretim teknolojisiyle geliştirilen ilk kişisel bilgisayar çipleri. Bu sayede daha küçük bir alana daha fazla transistör sığdırabilen bu çipler daha yüksek hız ve verimlilik sunuyor. M3, M3 Pro ve M3 Max; Apple’ın Mac için geliştirdiği çiplerin M1 ailesinin tanıtılmasından bu yana ne kadar aşama katettiğini gösteriyor.
M3 çip ailesinde, Apple çiplerde grafik işlemci mimarisi açısından en büyük ilerlemeyi temsil eden yeni nesil bir GPU bulunuyor. Bu GPU daha hızlı ve daha verimli olmasının yanı sıra Dynamic Caching adlı yeni bir teknolojiye sahip. Ayrıca donanım hızlandırmalı ışın izleme ve örgü gölgelendirme gibi yeni render özellikleri bu GPU ile Mac’e ilk kez geliyor.

“Apple çipler Mac deneyimini tamamen baştan tanımladı. Bu çiplerin mimarisi her açıdan performans ve güç verimliliği için tasarlandı.” diyen Apple’ın Donanım Teknolojilerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Johny Srouji, sözlerini şöyle sürdürdü: “3 nanometre teknolojisi, yeni nesil GPU mimarisi, daha yüksek performanslı CPU, daha hızlı Neural Engine ve daha da fazla birleşik bellek desteğiyle M3, M3 Pro ve M3 Max bugüne kadar bir kişisel bilgisayar için üretilmiş en gelişmiş çipler.”
Cevap bırakın