Apple M2 çipi tanıttı

0

M2, tamamen yeniden tasarlanan MacBook Air ve güncellenen 13 inç MacBook Pro modellerine enerji açısından verimliliği yeni seviyelere taşıyan yüksek performans ve özellikler getiriyor.

Apple, Mac için özel olarak tasarlanan Apple çiplerinde yeni neslin başlangıcını M2 ile duyurdu. İkinci nesil 5 nanometre teknolojisiyle üretilen M2, M1’in watt başına sektör lideri performansını yüzde 18 daha hızlı CPU, yüzde 35 daha güçlü GPU ve yüzde 40 daha hızlı Neural Engine ile daha da ileriye taşıyor. 24 GB’a kadar hızlı birleşik bellek sunan M2, M1’e göre yüzde 50 daha fazla bant genişliğine de sahip. M2 tüm bunları, yeni özel teknolojiler ve daha yüksek verimlilik seviyesi ile birlikte, tamamen yeniden tasarlanan MacBook Air’e ve güncellenen 13 inç MacBook Pro’ya getiriyor.

“M serisi çiplerin ikinci neslini başlatan M2, M1’in sahip olduğu olağanüstü özelliklerin de ötesine geçiyor.” diyen Apple’ın Donanım Teknolojilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Johny Srouji, sözlerine şöyle devam etti: “Enerji açısından verimli performansa odaklandığımız M2 çip, çok daha hızlı CPU’ya, GPU’ya ve Neural Engine birimine sahip. Daha yüksek bant genişliğinin yanı sıra ProRes hızlandırma gibi yeni özelliklerle donatılan M2, Mac için geliştirilen Apple çiplerdeki yenilikleri hız kesmeden devam ettiriyor.”
Cevap bırakın