Apple, M1 işlemcili iMac ve iPad’in Türkiye çıkış tarihini açıkladı

0

Apple, kısa süre önce düzenlenen Spring Loaded etkinliğinde yeni ürünlerini tanıttı. Gecenin yıldızı ise şirketin ekosisteminde gittikçe yaygınlaşan ARM tabanlı Apple Silicon M1 oldu. İlk defa geçtiğimiz yıl sonunda tanıtılan MacBook modellerinde karşımıza çıkan bu işlemci, yeni nesil iMac ve iPad Pro’da kendine yer buldu.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatları açıklanan ürünlerin, ülkemizde ve dünyada ne zaman satışa çıkacağı belli oldu.

Apple’ın yeni ürünleri 21 Mayıs’ta Türkiye’de

Apple‘ın resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre, Mac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs Cuma gününden itibaren tüm dünyada satışa çıkacak. Cihazlar açık olan tüm App Store mağazalarında ulaşılabilir olacak. Aşının yayılması nedeniyle tedbirleri gevşeten şirket, dünya üzerindeki mağazaların yüzde 99’unu açmış durumda.

Apple

Satın almadan önce incelemek isteyen kullanıcılar, yine App Store’lar ve MediaMarkt gibi yetkilendirilmiş satıcıların mağazalarından ürünleri deneyimleyebilecek. Aynı zamanda ön sipariş veren kullanıcılara da müjde veren şirket, bu alıcıların da ürünlerini de teslim etmek üzere Cuma günü kargoya verecek. Peki hangi ürünler ulaşılabilir olacak.

iPad Pro

İlk olarak 2010 yılında Steve Jobs tarafından tanıtılan iPad, o günden bugüne çok yol kat etti. Bugünlerde bir tabletten çok ultra taşınabilirliğe sahip bir dizüstü bilgisayar olan tablet, son olarak Spring Loaded etkinliğinde M1 ile yenilendi. 11 inç ve 12.9 inç olmak üzere iki farklı ürün olarak karşımıza çıkan yeni nesil M1 işlemcili iPad, özellikle 12.9 inç modeldeki mini-LED panelle dikkatleri üzerine çekiyor. Fiyatları ise 8.599 TL ile 11.999 TL arası değişiyor.

M1 işlemcili iMac

Intel ve AMD ortaklığını iMac bilgisayarlarda da sonlandıran Apple, bu yıl sadece donanım alanında değil, tasarımda da bazı değişiklikler yaptı. Performansıyla göz dolduran 2021 iMac serisi, özellikle yeni renkli tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. M1 işlemciye, 256 GB depolama alanına, 8 GB RAM‘e ve 24 inç 4.5K ekrana sahip olan bilgisayar 14.499,00 TL’den satılıyor.

Apple TV 4K

Apple ekosistemini tablet, telefon ve bilgisayardan alıp televizyonunuza 4K şekilde taşıyan bu cihaz, bu yıl hiç olmadığı kadar güçlü. Apple’ın yine kendi ürettiği A12 Bionic işlemcisini kullanan cihaz, 4K HDR video desteği sunuyor. Yenilenen bir kumandayla beraber gelen ürün 2.099,00 TL’ye kullanıcıyla buluşuyor.

Cevap bırakın