Apple kullanıcıları en çok neyi aratıyor?

0

Apple kullanıcılarını çoğunlukla mutlu eden ve iyi bir deneyim sunan ürünler piyasaya sürse de cihazların öğrenilmesi zaman alabiliyor. Kullanıcılar her ne kadar basit bir arayüz sunsa da Apple ürünlerini kullanırken sorunlar yaşayabiliyor. En popüler ürünlerde yaşanan sorunlar çevrim içi kılavuzlarla çözülmeye çalışılıyor. Yeni yapılan bir Apple kullanıcılarını etkileyen sorunlar araştırmasına göre ‘verilerin yedeklenmesiyle’ ilgili konular öne çıkıyor.

Apple kullanıcılarını etkileyen sorunlar ABD özelinde incelendi

Mackeeper tarafından yayımlanan yeni araştırmaya göre Apple kullanıcılarının başına gelen en yaygın sorunlara ışık tuttu. ABD’de bulunan 50 eyaletin 32’si için verilerin yedeklenmesiyle ilgili sorunlar yaşanıyor. Öte yandan Apple kullanıcıları YouTube’da en çok ‘iPhone yedekleme’ videolarını aratıyor ve izliyor.

Normalde çok basit olan ve her kullanıcının rahatlıkla çözmesi gereken bir işlem olan yedekleme işlemi özellikle iPhone tarafında oldukça büyük bir sorun haline gelebiliyor. Her kullanıcının yaşadığı sorun farklı olsa da örneğin bir eyaletti 40 binin üzerinde ‘iPhone’un kilidi nasıl açılır’ sorusunun cevabının arandığı görülüyor.

Apple kullanıcılarını etkileyen sorunlar

Ekran kaydı alınması, telefon kameralarının nasıl açılacağı gibi konu başlıkları da bir diğer sorun yaşanan ve merak edilen konular arasında yer alıyor.

MacBook tarafında ise özellikle Windows kullanıcılarının kafası karışabiliyor. Mac ve MacBook tarafında en çok ‘ekran görüntüsü alma’ ve ‘Split View’ yani bölünmüş ekran özelliklerinin nasıl kullanılacağı araştırılıyor.

Cevap bırakın