Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApple, küçük ekranlı iPhone’lara bir şans daha verebilir

  Apple, küçük ekranlı iPhone’lara bir şans daha verebilir

  apple-iphone-5c

  Çeşitli analistlere göre Apple, gelecek yıl iPhone 4’ü geri getirebilir. Bu sesi yükselen iddianın zaman zaman gündeme geldiğine tanıklık ediliyor ancak ne kadar süre geçerse geçsin Apple’ın daha fazla akıllı telefon satışı için bu planını uygulamaya koyabileceği yönünde somut göstergelerle karşılaşılmıyor. Çin kaynaklı önemli bir analistin açıklamaları ise konuyu yeniden gündeme taşımaya yetti.

  Tanınmış analist Ming-Chi Kuo (Çin merkezli araştırma firması KGI Securities’te çalışıyor), Apple’ın iPhone mini modelini 2016’da potansiyel tüketicilere sunarak büyük ekranlı iPhone satışlarına ek olarak 20-30 milyon aralığında daha fazla satış gerçekleştirebileceğine inanıyor. Kuo; özellikle gelişmekte olan pazarlarda iPhone satışlarını artırma yolunda önemli bir hamle olacağına inanıyor. Ek olarak Çinli analistin bu noktada daha önce de benzer açıklamaları olduğu biliniyor.

  iphonerender-938x535

  Kuo’nun iddiasının dayanak noktası ise 2016’nın ilk yarısına ilişkin bir Apple-Foxconn sözleşmesi. Uzun yıllardır iPhone’ların üretim bandındaki parça birleştirme süreçlerini başarıyla yürüten Foxconn, 2016’da iPhone mini modeli üzerinde çalışacak mı? Bu sorunun yanıtının 2016’da netlik kazanması olası. Bu noktada önümüzdeki yıl bolca haber görebiliriz. Bilindiği üzere büyük ekranlı Apple tableti iPad Pro için gündeme getirilen olasılık odaklı haberler 2015 yılı başlarında ağırlık kazanmaya başlamıştı.

  Kuo’nun daha küçük ekran, metal kasa ve en nihayetinde de iPhone 7’ye göre daha düşük özelliklerle gelecek bir Apple akıllı telefon modeli beklentisi gerçekleşecek mi? Bunu zaman gösterecek. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN