Apple kişisel sağlıkta çıtayı yükseltiyor

0

iOS 15 ile birlikte, iPhone ve Apple Watch kullanıcıları şimdi sağlık verilerini sevdikleriyle veya sağlık ağıyla paylaşabiliyor, Eğilimler’i görüntüleyebiliyor ve Yürüme Dengesi’ni ölçebiliyor.

Apple, iOS 15’in kullanıcılara gelişmiş sağlık bilgileri sağlayan özelliklerinin ve sevdiklerini sağlık konusunda destekleme imkanını veren yeni araçlarının ön tanıtımını yaptı. iPhone ve Apple Watch’un çığır açan sağlık özelliklerini daha da ileriye taşıyan iOS 15, kullanıcılara verilerini bir aile üyesi veya doktor gibi hayatlarında önemli bir yeri olan kişilerle güvenli bir şekilde paylaşma ve sevdiklerinin sağlık eğilimleriyle ilgili bilgi alma imkanı sağlıyor. Bunlara ek olarak, iOS 15’te kişinin sağlık verilerindeki değişiklikleri belirlemeye, ölçmeye ve anlamaya yarayan yeni araçlar da yer alıyor.

Kullanıcılar iOS 15 ile birlikte sağlık verilerini güvenli bir şekilde sevdikleri biriyle paylaşmayı seçebiliyor. Böylece önemli uyarıları ve zaman içindeki değişimleri takip ederek daha anlamlı konuşmalar yapabiliyor ve birbirlerine uzaktan bile destek olabiliyorlar.

Sağlık uygulamasındaki yeni Paylaşma sekmesi kullanıcıların verilerini bir yakınlarıyla veya sağlık sorumlusuyla gizliliklerini koruyarak paylaşmasına olanak veriyor. Aktivite veya kalp sağlığı verilerini bir aile üyesiyle paylaşan yaşlı ebeveynden doğurgan olduğu zaman aralığı bilgilerini paylaşan bir partnere veya mobilite verilerini fizyoterapistiyle paylaşan Parkinson’lu kişilere kadar tüm kullanıcılar hangi verileri kiminle paylaştıkları konusunda tam kontrole sahip oluyor. Bu verileri alan kişi içinse paylaşılan veriler önemli bilgiler ve vurgulanan eğilimlerle sunuluyor.

Cevap bırakın