Apple kendi ‘Tile’ versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor

0

Apple, kaybolan eşyalarınızı bulmanıza yardım etmek için kendi Tile versiyonunu piyasaya sürebilir. Görünüşe göre Tile, bir rekabet içine girmek üzere.

Apple, 9to5Mac’daki yeni bir habere göre, insanların kişisel eşyalarını izlemelerine yardımcı olmak için iPhone’ları kullanacak olan kendi Tile alternatifi üzerinde çalışıyor.

Apple’ın bu sonbaharda gösterebileceği yeni gadget, Tile’in popüler Bluetooth izleyicisine benziyor. 9to5Mac’e göre, “Herhangi bir öğeye eklenebilecek bir etiket”e sahip ve iCloud hesabınıza bağlanıyor. Apple’ın izleyicileri konum verileri için iPhone’unuza güvenecek ve öğeden ayrılırsanız anlık bildirimleri alabileceksiniz.

Diğer özellikler, Tile ile elde ettiğinizden çok daha gelişmiş görünüyor. Apple’ın izleyicileri iletişim bilgilerinizi kaydediyor ve etiketi “kayıp mod”a koyarsanız, bulan herhangi biri bilginize ulaşmak için bir iPhone kullanabiliyor.

Ayrıca belirli etiketler için konum verilerini arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilirsiniz. 9to5, “Apple, kullanıcılarının bu yeni donanım ürününü kullanarak kaybolan herhangi bir öğeyi bulmalarına yardımcı olan kalabalık kaynaklı bir ağ oluşturmak için çok sayıda aktif Apple cihazından yararlanmak istiyor” açıklamasında bulundu.

Ek olarak Apple, yeni Bluetooth etiketlerini kullanmasanız bile cihazlarınızı izlemenize yardımcı olacak “Arkadaşlarımı Bul” ve “iPhone’umu Bul”u birleştiren yeni bir uygulama planlıyor.

Eğer Apple böyle bir ürünü piyasaya sürerse, popüler Bluetooth izleyicileri yapan Tile için kötü haber çanları çalacak. Şirketin Apple’da önemli bir başlangıcı olmasına rağmen, Cupertino merkezli şirket için Tile büyük bir rekabet alanı oluşturabilir. Son olarak Tile şirketi, konuyla ilgili henüz yorumda bulunmadı.

Cevap bırakın