Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApple iPod serisi güncelleniyor

  Apple iPod serisi güncelleniyor

  nano_3372064b

  Apple’ın müzik endüstrisinde devrim yaratan iPod ürün hattının günümüz mobil teknolojilerinin kökenleri arasında yer aldığı biliniyor. iPhone’un öncesinde tanıtılan ilk iPod’un meydana getirdiği etki, teknoloji dünyasının günümüz mobil ekosistemine dair dönüşümünün tetikleyicileri arasındaydı. Apple, 2010’lu yıllarla birlikte bu serinin güncellenmesi konusunu daha az önemser oldu.

  3 senedir güncellenmeyen iPod’ların yeni versiyonları için 2014 sonunda ağırlık kazanan model tanıtımı beklentileri ise kısa süre önce yeni modellerin görüntülerinin basına sızması ile doruk noktasına ulaşmıştı. Hatrı sayılır bir Fransız internet sitesi ise 15 Temmuz 2015 Salı günü Apple tarafından yeni modellerin duyurulacağını iddia etti.

  En son 2012 yılında tanıtılan modellerin önümüzdeki günlerde güncellenen sürümlerinin tanıtılması beklenirken Apple iPod touch, iPod Shuffle ve iPod Nano serisinin bir dizi geliştirme ile beraber geleceği belirtiliyor…

  ipod

  iPod’un her üç alt serisinin de güncellenmesi beklenirken ürünlerin bazı donanım özellikleri hakkında da ileri sürülen tahminler var. Buna göre hali hazırdaki modelinde 32 bit mimarisine dayalı işlemci modülü kullanılan iPod touch’ın 2015 model versiyonunun donanımının çekirdeğini 64 bit mimarili işlemciler oluşturacak. Ayrıca ilgili modelin depolama seçenekleri de 16, 32 ve 64 GB şeklinde olacak.

  Öte yandan yeni iPod’lar için aralarına fuşya ve elektrik mavisinin de yer aldığı çok sayıda renk alternatifinin potansiyel kullanıcılara sunulacağı beliriliyor. Tanıtımın ardından detayları paylaşacağız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN