Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus (Product Red) duyuruldu

0

Apple, Product RED adı verilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında kırmızı renkteki yeni iPhone 8 modellerini 13 Nisan’dan itibaren satışa sunacağını açıkladı.

Apple, Product RED adı verilen ve bu sene 11’incisi düzenlenen, gelirinin bir bölümü HIV/AIDS programlarına destek için kullanılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında kırmızı renkli Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus (Product Red) modellerini lanse etti.

Ön yüzü siyah renkte olan modellerde hem yanlardaki alüminyum kısım hem de cam kaplamada çarpıcı kırmızı ton dikkat çekiyor. Kırmızı iPhone 7 modellerinde ön yüz beyaz renkteydi.

Yeni renkle gelen modellerde teknik özellikler ise geçtiğimiz aylarda tanıtımı gerçekleştirilen iPhone 8 ve 8 Plus ile tamamen aynı.

iPhone 8 serisinin bu yeni versiyonundan elde edilen gelirlerin bir kısmının küresel fonlara gideceği belirtiliyor. Apple, şimdiye kadar ürün satışları ile söz konusu alanda 160 milyon dolardan fazla bağışta bulunulduğu bilgisini paylaşıyor.

Kırmızı iPhone X’da bekleniyordu ama…

Diğer yandan kırmızı bir iPhone X gelmedi. Bu yönde bir beklenti de vardı. Bunun yerine X ile uyumlu bir kırmızı deri telefon kılıfı (iPhone X için Deri Folyo adıyla) satışa sunulacak.

Kırmızı iPhone’lar 13 Nisan Cuma gününden itibaren satışa sunulacak. iPhone X Product RED kılıfı ise 10 Nisan itibarıyla satışta.

Cevap bırakın