Apple, iPhone 8 öncesinde lens modülü tedariğini artırıyor

0

Apple, Eylül ayının ortalarında doğru gerçekleştirilmesi beklenen iPhone 8 lansmanı öncesinde, donanım tarafındaki tedarik çalışmalarını artırmışa benziyor. İşte detaylar…

Temmuz ayından itibaren Apple’ın sonraki iPhone modelleri ile ilgili olarak kamera mercek modüllerinin tedariğini artırdığı yönünde birçok rapor ortaya çıkmıştı. Tüm hızıyla çalışan fabrikalardan sonra yeni bir haber daha kamuoyuna yansıdı; tedarikçilerden birinin eylül ayının sonuna doğru yeni bir fabrika açacağı duyuruldu. Üstelik dahası da var…

Buna göre Tayvan merkezli Largan Precision adlı tedarikçi, 660 milyon doların üzerinde bir yatırımla yeni fabrika açıyor. Ayrıca işçi alımlarına da aralıksız devam edildiği kaydediliyor. Apple için ‘yoğun bir çalışmanın’ söz konusu olduğuna şüphe yok.

3 farklı iPhone gelebilir…

Tanınmış medya platformu Digitimes’ta yer alan habere göre Apple, bu sene 3 farklı iPhone ile tüketicilere geniş bir yelpaze sunacak. 5.8 inç OLED ekranlı “iPhone 8”, “iPhone 7s Plus” ve “iPhone 7s” şeklinde gelecek modellerden iPhone 8 ile iPhone 7s Plus’ın çift arka kameraya sahip olacağı iddia ediliyor.

Ek olarak bu modellerde optik zoom özelliğinin ve arka tarafı flu (bulanık) hale getirmeye yarayacak özel bir portre modunun da olacağı belirtiliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın