Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımApple iPhone 7 böyle görünebilir!

  Apple iPhone 7 böyle görünebilir!

  iphone-7-arka

  Apple açısından 2016’nın önemi büyük. Aslında şirketin tarihi için en önemli yıllardan biri bile denilebilir bu yıl için. Nedeni basit, tüm zamanların en çok satan akıllı telefon modellerinden iPhone 6’nın devamında, yeni bir hat söz konusu olacak. S ya da S Plus takısı içermeyen, temel bir model gelecek. iPhone 7’den söz ediyoruz ve beklentiler de bir hayli yüksek. Apple, beklentilere ne ölçüde yanıt verir, şimdilik bunun cevabı beklemede, ancak ortaya çıkan bazı –iPhone 7’ye ait olduğu iddia edilen- görseller, özellikle tasarıma dair önemli olasılıklar içeriyor.

  Söz konusu görsellerden ikisi yukarıda ve aşağıda yer alıyor. Gerçek olup olmadıkları henüz kesin değil, kaldı ki iPhone 7’nin üretim bandında olup olmadığı, üretiminde hangi aşamada olunduğu hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Ancak görseller eğer gerçekten iPhone 7’ye aitse tasarım anlamında iki önemli detay açığa seriliyor…

  iphone-7-kamera

  Bunlardan ilki iPhone antenleri. Görünüşe bakılırsa iPhone 7’deki antenler, baştan aşağı yeni bir tasarımla cihazın arka kısmında konumlanıyor. Ne düzeyde iyi göründükleri elbette tartışmaya açık bir konu, bununla birlikte modelin arka yüzünde antenin sonraki modelde de olacağına dair bir emare söz konusu. Bazı gazeteci ve analistler, Apple’ın akıllı telefonlarındaki antenlerin tasarımları ile ilgili yeni fikirler bulması gerektiğini uzun yıllardır dile getiriyorlar.

  Diğer nokta ise kamera. Yılın önemli trendlerinden birinin ‘çift arka kamera’ olacağı zaten biliniyordu. Bu yönde bolca atılacak adımın izleneceği de. Örneğin Nisan ayında lanse edilecek Huawei P9’un da çift arka kamerayla gelmesi kesinleşti. Bakalım tüm bu görüntüler doğru çıkacak mı? Yanıtı için önümüzdeki yaz mevsiminin bile geride bırakılması gerek, ama biz öne çıkan iddiaları aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN