Apple iPhone 5 kullanıcılarına seslendi

0

Apple kısa sürece önce en yeni iPhone ailesi ile birlikte iOS’in en güncel sürümünü de kullanıcılarına sundu. Şirket şu sıralar yeni modellerine odaklanmış gibi görünse de yayınladığı bir duyuru ile eski kullanıcılarını da unutmadığını gösterdi. Apple iPhone 5 ve iPad 4 kullanıcılarını güncelleme konusunda uyardı.

Apple iPhone 5 kullanıcılarını uyardı

Apple iPhone 5 ve önceki modellerle iPad 4 ve önceki modellerini kullananın tüketicileri güncelleme konusunda uyardı. Bu cihazlardan birini kullananların cihazlarını kısa süre içinde güncellemelerini belirtti. Söz konusu cihazların bazıları için en son iOS sürümü iOS 9.3.6, bazıları için ise iOS 10.3.4.

3 Kasım’ın son gün olduğunu söyleyen şirket, bu tarihten sonra cihazlarda GPS konum sorunlarının ve tarih/saat ayarlarıyla ilgili bazı sorunların ortaya çıkabileceğini belirtti. Bu arada saat ve tarih ayarlarının doğru çalışamaması durumunun iCloud’un senkronize edilmesi ve e-posta alma konusunda bazı aksaklıklar yaşatabileceğini unutmamak gerekiyor. Güncellemeler ile bu sorunların önüne geçilebileceğinin altı çizildi.

Apple güncelleme için kullanıcılara 3 Kasım gece yarısına kadar zaman verdi. Son tarihi kaçıran kullanıcılar daha sonrasında Wi-Fi üzerinden güncelleme yapamayacak. Bu tarihten sonra iTunes yüklü bir bilgisayar ile güncelleme yapmak mümkün olacak.

Güncelleme için yapmanız gerekenler Ayarlar > Genel > Hakkında > Yazılım Güncelleme yönlendirmesini takip etmek.

iOS 10.3.4 alacak cihazlar iPhone 5 ve iPad 4 modelleri olarak sıralanıyor. iOS 9.3.6 alacak cihazlar ise iPhone 4S, 1. nesil iPad Mini, iPad 2 ve iPad 3.

Apple tarafından yapılan açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın