Apple, iPhone 13 kutusunu tamamen boşaltmadı!

0

Apple, iPhone 13 serisindeki gibi kutu içeriğini yalnızca telefon ve şarj kablosu olacak şekilde ayarladı ve piyasaya sürdü. Ancak bu durum, Fransa için geçerli değil. Fransa’da 14 yaşın altındaki çocukları elektromanyetik dalgalardan korumak için konulan yasa sebebiyle Apple, ülkedeki iPhone’ların kutularına şarj cihazı değil ancak kulaklık ekliyor. Bu durum iPhone 13 serisi için de geçerli oldu.

iPhone 13 serisi Fransa’da kulaklık ile çıkıyor

Hatırlatmak gerekirse Apple artık iPhone’ların kutularında yalnızca Lightning’ten USB-C’ye olan bir şarj kablosu dahil etmişti kutu içeriğine. Bunun akabinde Fransa odağında kutu içine dahil ettiği minik bir kutu ile kulaklığı da ekleyen Apple, tekrar gündeme geldi. Pek çok kişi bu adımı eleştirse de Apple, çevreyi korumak adına bu hamleyi yaptığını önemle vurguluyor.

Apple dört farklı üyesinin bulunduğu iPhone 13 serisini geçen haftalarda düzenlemiş olduğu bir etkinlikte tanıtmıştı. Cihazlar 24 Eylül tarihinde ön siparişe açılmışken, normal satışların 1 Ekim tarihinde yapılacağı söylenmişti. 1 Ekim tarihi geldi çattı ve iPhone 13 serisinin dört üyesi Türkiye’de satışta.

iPhone 13 serisi

İşte cihazın Türkiye’de satılacağı fiyatlar:

iPhone 13 Mini 10 bin 999 TL, iPhone 13 11 bin 999 TL, iPhone 13 Pro 15 bin 999 TL, iPhone 13 Pro Max 17 bin 999 TL, başlayan fiyatlar ile ülkemizde satışa sunulurken, iPhone 13 Pro Max 1 TB’lık versiyon 22 bin 999 TL olarak kullanıcıyla buluşuyor.

iPhone 13 Pro kamera puanı açıklandı!

Cevap bırakın