Apple, iPhone 11 Pro reklamları ile tüketicilere göz kırptı

0

Apple, 10 Eylül günü düzenlediği etkinlikle iPhone 11 ailesini görücüye çıkardı. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri bu lansmanın ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde ön siparişe çıktı. Yakın zamanda da ülkemizde satışa çıkması beklenen telefon ailesi için yeni reklam filmleri yayınlamayı başlandı. Apple, iPhone 11 Pro reklamları ile tüketicileri ‘Ön sipariş ver’ butonuna yönlendirmeye çalışıyor.

iPhone 11 Pro reklamları yayınlandı

Apple, iPhone 11 Pro reklamları ile hem dayanıklılığı hem de telefonun kamera özelliklerine odaklanıyor. Reklamlardan ilki telefonun ne kadar dayanıklı olduğunu tüketicilere göstermeye çalışırken, diğeri kamera yeteneklerine dikkat çekiyor.

İlk reklamda çocuk oyuncakları, yiyecekler, buz küpleri ve saç fırçaları akıllı telefona fırlatılıyor. Dikkat çeken nokta ise telefonda hiçbir iz olmamasının iddia edilmesi.

İkinci videoda ise iPhone 11 Pro‘nun üçlü kamera kurulumunun yetenekleri gösteriliyor. Android dünyasında geçen yıldan beri popüler olan üçlü kamera kurulumu bu yıl iOS tarafına da geldi. Apple de son reklam filmiyle adeta bu gelişi kutluyor diyebiliriz.

Reklam filminde telefonun Gece Modu özelliğinin yanında telefoto ve geniş açılı lensin nasıl işler çıkardığı gözler önüne seriliyor.

Tabii bu reklam filmlerinin özel ortamlarda çekildiğini de bilmek gerekiyor.

Son olarak iPhone 11 Pro özellikleri ile ilgili detaylara baktığımızda telefonun önceki nesliyle hemen hemen aynı tasarımla karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. iPhone 11 Pro’nun tasarımındaki en büyük fark ise tabii ki arkadaki üçlü kamera kurulumu.

Arkada yer alan 12 Megapiksellik üç kameradan biri geniş açılı lens. Bu da artık telefonun daha geniş açılı fotoğraflar çekmesinin yolunu açıyor.

Gücünü Apple’ın A13 Bionic işlemcisinden alan iPhone 11 Pro’nun işlemcisinde 2.66 GHz hızında çalışan 6 çekirdek yer alıyor. Bu 6 çekirdekten 2’si performansa, 4’ü ise verimliliğe odaklanıyor.

Cevap bırakın